Հասարակություն 18:29 08/07/2014
Շենգավիթ վարչական շրջանի Չարբախ թաղամասի նորակառույց հանգստի գոտում տեղադրվել է Հայ քաղաքական գործիչ Մովսես Գորգիսյանի հուշարձանը: Հուշարձանի հեղինակն է քանդակագործ Հայկ Թոքմաջյանը: Հուշարձանի բացել են քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը և Մովսես Գորգիսյանի այրի Ռուզաննա Գորգիսյանին: Այս մասին հայտնում են քաղաքապետարանի լրատվական ծառայությունից:
Հանդիսավոր արարողությանը մասնակցել են նաև Մովսես Գորգիսյանի ընտանիքի անդամները, զինակից ընկերներն ու երևանցիներ:
Մովսես Գորգիսյանի անունը կրող Չարբախ թաղամասի այս հանգստի գոտին բարեկարգվել է Երևանի քաղաքապետարանի բակերի համալիր բարեկարգման 2013թ. ծրագրի շրջանակում: Շուրջ 6000 քմ տարածք զբաղեցնող հատվածում կառուցվել է նոր պուրակ:

Society 19:00 08/07/2014
A bust of National Hero Movses Gorgisyan was unveiled in a redeveloped park in Yerevan’s Shengavit administrative district Tuesday, the press service of Yerevan Municipality reports.
The author of the bust is Hayk Tokmajyan.
The statue was unveiled by Yerevan Mayor Taron Margaryan and Movses Gorgisyan’s wife, Ruzanna Gorgisyan.
Movses Gorgisyan’s relatives, friends, companions in arms and Yerevan residents were present at the ceremony.
The park, named after Movses Gorgisyan, was redeveloped under the 2013 reconstruction project of Yerevan Municipality. A new park was created in a 6,000 sq m territory under the project.