Աշխարհում 17:41 09/07/2014
Սիրիայի ազգային կոալիցիան Ստամբուլում ընտրել է իր նոր նախագահին: Չափավոր ընդդիմության առաջնորդ է դարձել Հադի Ալ-Բահրան է, ով ստացել է 62 ձայն: Այս մասին հայտնում է The Daily Star-ը:
«Հադի Ալ-Բահրան 62 ձայնով ընտրվել է Սիրիաի ազգային կոալիցիայի նախագահ: Նրա մրցակից Մովաֆաք Նայրաբիյեն ստացել է 41 ձայն»,-ասվում է կոալիցիայի հայտարարության մեջ:
Հադի Ալ-Բահրան փոխարինելու է Ահմադ Ջարբային, ով կոալիցիան գլխավորել է 2013 թվականի հուլիսից: Նրա առաջադրանքն է լինելու միաժամանակ պայքարել և Ասադի վարչակարգի, և ծայրահեղական «Իրաքի և Լևանտի իսլամական պետություն» խմբավորման դեմ, որը վերջերս Իրաքում ունեցած հաջողություններից հետո հիմնել էր իր խալիֆայությունը:
Բահրան ծնվել է 1959 թվականին Դամասկոսում և կյանքի մեծ մասն անցկացրել է Սաուդյան Արաբիայում, որտեղ ունի իր բիզնեսը: Նա Ժնևի համաժողովի ժամանակ գլխավորել է ընդդիմության պատվիրակությունը:

In the world 18:18 09/07/2014
The Syrian National Coalition, the main exiled opposition group seeking the overthrow of Assad, will be hoping Bahra enjoys greater success than his predecessor Ahmad Jarba in keeping up the pressure on the regime.
"Hadi al-Bahra was elected president of the coalition with 62 votes," the coalition said in a statement after the early morning vote at the meeting in the Black Sea resort of Sile outside Istanbul in Turkey.
His nearest rival, Mowafaq Nayrabiyeh, won 41 votes, while Walid al-Omari won just three votes, it added.
Delegates are expected to return later Wednesday to elect a vice president and a secretary general while Bahra is also expected to give a press conference.
Bahra will have the task of keeping alive the campaign to unseat Assad amid territorial gains by the regime and the rise of the radical jihadist group Islamic State of Iraq and Greater Syria (ISIS), which the coalition vehemently opposes.