Շիրակի մարզի համայնքներին աջակցելու հարցը կհստակեցվի մեկ շաբաթվա ընթացքում
Շիրակի մարզի կարկտահարությունից տուժած 21 համայնքներին աջակցություն ցուցաբերելու հարցը կհստակեցվի առաջիկա մեկ շաբաթվա ընթացքում: Այս մասին ՀՀ կառավարության նիստից առաջ հայտարարեց վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը՝ հիշեցնելով, որ երեկ այցելել է Շիրակի մարզ, ծանոթացել համայնքներում ստեղծված վիճակին:
Հ.Աբրահամյանը ասաց, որ ՀՀ տարածքային կառավարման նախարարության գլխավորությամբ ստեղծվել է աշխատանքային խումբ, որը կուսումնասիրի վնասի չափերը և կներկայացնի օժանդակություն ցուցաբերելու առաջարկություններ:
Վարչապետը միաժամանակ նշեց, որ կարկտահարությունից տուժել է նաև Ստեփանավանը: Նա հանձնարարեց ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանին՝ կառավարության նիստից հետո այցելել Ստեփանավան և ծանոթանալ ստեղծված իրավիճակին:

Economy 15:39 10/07/2014
Upon the instruction of Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan, the Ministry of Territorial Administration has set up a commission for assessment of the damage inflicted by the recent heavy hail to over 20 villages of Shirak province of Armenia.
At the cabinet meeting today, the Prime Minister asked the commission to provide information about the damage done by the hail.
Hovik Abrahamyan visited hail-stricken villages of Shirak province Wednesday, in particular, the villages of Nor Kyank, Panik, Spandaryan and Geghanist, talked to villagers and discussed possible ways of assistance.
Today the Agriculture Minister will travel to Stepanavan, which was also hit by hail, to inspect the situation.