Հասարակություն 11:25 14/07/2014
Հանրապետության տարածքում հուլիսի 14-ին շրջանների զգալի մասում գիշերվա առաջին կեսին և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում 18-23մ/վրկ, առանձին վայրերում հնարավոր է կարկուտ: Հուլիսի 15-18-ին սպասվում է առավելապես առանց տեղումների եղանակ: Քամին` հարավ-արևմտյան` 5-10մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանը հուլիսի 14-ին կնվազի 2-3 աստիճանով, այնուհետև նույնքանով կբարձրանա:
Երևանում հուլիսի 14-ի գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին կա կարճատև անձրևի և ամպրոպի հավանականություն: Հուլիսի 15-18-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, տեղեկացնում են ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից:

Общество 12:24 14/07/2014
В большинстве областей Армении 14 июля в первой половине ночи и в вечерние часы ожидаются кратковременные дожди и грозы, в отдельных местностях возможен град. Как сообщает государственная служба МЧС Армении по гидрометеорологии и мониторингу, во время грозы порывы ветра достигнут силы в 18-23 м/с.
А 15-18 июля ожидается погода преимущественно без осадков. Ветер будет юго-западным, 5-10 м/с. Температура воздуха 14 июля понизится на 2-3 градуса, затем повысится на столько же.
В армянской столице Ереване 14 июля в первой половине ночи и во второй половине дня существует вероятность кратковременного дождя и грозы. А 15-18 июля ожидается погода без осадков.