Հասարակություն 12:30 15/07/2014
Այսօր առավոտյան արտակարգ դեպք է գրանցվել մոսկովյան մետրոյում: Նախնական տվյալնեով, գնացքի երեք վագոն դուրս է եկել գծերից, ինչի հետևանքով զոհվել է երեք մարդ, վնասվածքներ ստացել 30-ը, որոնցից 10-ն հոսպիտալացվել է:
Վագոններից մեկում արգելափակված են շուրջ 20 ուղևորներ, որոնց դուրս բերման նպատակով աշխատանքներ են իրականացվում: «Ռիա Նովոստի» գործակալության փոխանցմամբ, այս մասին հայտնել է արտակարգ պատահարի վայրում գործող օպերատիվ շտաբի ներկայացուցիչը:
Մոսկվայի մետրոպոլիտենի հաղորդագրության համաձայն, միջադեպն արձանագրվել է «Հաղթանակի այգի» կայարանում: Դեպքի կապակցությամբ ծուրջ 200 ուղևորներ տարհանվել են: Մետրոպոլիտենի կապույտ գծի որոշ հատված ժամանակավորապես դադարեցրել է աշխատանքը:

Society 12:53 15/07/2014
At least 10 people were killed and more than 100 people injured, many of them seriously, when a Moscow subway train derailed during the busy morning rush hour, RFE/RL reports.
A spokesman for the Emergencies Ministry said a power surge caused the train to stall and several cars to derail between the Slaviansky Boulevard and Park Pobedy stations.
Russian Emergency Situations Minister Aleksandr Drobyshevsky said eight helicopters from his ministry were helping evacuate the injured from the scene, in addition to dozens of ambulances that had already arrived.