Քաշաթաղում անհետացած տղայի դին հայտնաբերվել է հրազենային վնասվածքներով
Արցախում անհետացած 17-ամյա Սմբատ Ցականյանի դին հայտնաբերվել է հրազենային վնասվածքներով: Այս մասին Panorama.am-ը տեղեկանում է ԼՂՀ Ոստիկանության լրատվական ծառայությունից:
ԼՂՀ իրավապահ մարմինների ձեռնարկված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում Սմբատ Ցականյանի դին հայտնաբերվել էր երեկ՝ Շահումյանի շրջանի Քարվաճառ և Մանաշիդ համայնքների հարակից անտառահատվածում:
Հավելենք, որ ՀՀ պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը նախօրեին լրագրողների հետ ճեպազրույցում չէր բացառել, որ Քարվաճառում չեզոքացված դիվերսիոն խումբը կապված լինի 17-ամյա տղայի անհետացման հետ:
Հիշեցնենք, որ հուլիսի 8-ին հաղորդվել էր Շահումյանի շրջանի Նոր Էրքեջ գյուղի բնակիչ, 1997թ. ծնված Սմբատ Մեխակի Ցականյանի անհայտ կորելու մասին:

Gunshot wounds found on body of missing Smbat Tsakanyan
The body of 17-year-old citizen of Nagorno-Karabakh Smbat Tsakanyan was found in the forest near Karvachar and Manashid villages in NKR’s Shahumyan region on July 15. Gunshot wounds were found on his body, the press service of NKR police told Panorama.am.
In a briefing on Tuesday, Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan did not rule out that the Azerbaijani commando group neutralized in Karvachar could be linked with the boy’s disappearance.
Smbat Tsakanyan, a resident of Nor Erkedj village of Shahumyan region, was reported missing on July 8.