Հասարակություն 14:07 18/07/2014
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն ու MasterCard միջազգային վճարային համակարգն նախօրեին ամփոփել են «Ղեկին ՎՏԲ-ի հետ» ակցիան, որին մասնակցելու հնարավորություն են ունեցել ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Cirrus/Maestro®, MasterCard Standard®, ինչպես նաև Gold® MasterCard պրեմիում դասի քարտապանները: Այս մասին հայտնում են «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ»-ի Գովազդի և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Քարտի միջոցով վճարելով ցանկացած գումարի ապրանքի կամ ծառայության դիմաց Հայաստանի տարածքում կամ արտասահմանում, ինչպես նաև համացանցի միջոցով գնումներ կատարելիս, քարտապանները կարող էին մասնակցել 100 նվերների և գլխավոր մրցանակի` Peugeot 107 AT ավտոմեքենայի խաղարկությանը: Մարքետինգային արշավն անցկացվել է 2014թ. ապրիլի 15-ից հունիսի 30-ը:
Ըստ ակցիայի պայմանների` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի առևտրի և սպասարկման կետերում կատարած ամեն 1000 ՀՀ դրամի գործարքի դիմաց հաճախորդները կուտակել են 2 բոնուսային միավոր, իսկ ՀՀ տարածքում և արտասահմանում այլ առևտրի և սպասարկման կետերում կատարած նույն գումարի գործարքի դիմաց` 1 բոնուսային միավոր:
Ակցիայի ամփոփմանը ամենաշատ միավորներ հավաքած 100 մասնակիցներ, մասնակցել են նվերների խաղարկությանը` «-1%» արտոնյալ պայմանով վարկ ստանալու 50 հավաստագրեր և «+1%» արտոնյալ պայմանով ավանդ ձևակերպելու50 հավաստագրեր: Նույն այդ մասնակիցների միջև խաղարկվել է նաև գլխավոր մրցանակը` Peugeot 107 AT ավտոմեքենան, որը շահեց բանկի հաճախորդ Սոնա Ծառուկյանը:
««Ղեկին ՎՏԲ-ի հետ» ակցիան ցույց տվեց հաճախորդներին MasterCard քարտերով վճարումների առավելությունները Հայաստանի տարածքում և արտասահմանում, այն նպաստեց բանկի հաճախորդների շրջանում անկանխիկ վճարումների մասնաբաժնի ավելացմանը: Մենք համագործակցում ենք MasterCard-ի հետ 2013թ.-ից, իսկ բանկի կողմից թողարկված MasterСard քարտերը ներառված են ՎՏԲ խմբի Միասնական բանկոմատների ցանցում, և այդ քարտապանները կարող են կանխիկացնել իրենց միջոցները խմբի ներկայության բոլոր երկրներում նույն պայմաններով, ինչ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի բանկոմատներում»,- ասել է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի Գլխավոր տնօրեն-Տնօրինության նախագահ Յու. Գուսևը:
«Ակցիան կայացավ արձակուրդային սեզոնի սկզբում, և մենք վստահ ենք, որ շատ քարտապաններ հաճույքով են կատարել վճարումներ հայրենիքում և ճամփորդելիս, որպեսզի կուտակեն միավորներ և շահեն հետաքրքիր նվերներ: Մեր գործընկերոջ` ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հետ միասին մենք ակցիայի միջոցով սևեռեցինք քարտերի հիմնական օգտագործողների և բանկի նոր հաճախորդների ուշադրությունը այն բանի վրա, թե ինչքան հասարակ ու հարմար է կատարել վճարումներ գնումների և ծառայությունների դիմաց MasterCard միջազգային վճարային համակարգի քարտերով»,- նշել է Հայաստանում, Բելառուսում ու Ղազախստանում MasterCard-ի կառավարիչ-տնօրեն Ալեքսանդր Դունաևը:
«ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ ՎՏԲ միջազգային ֆինանսական խմբի մասնակից է դարձել 2004թ. ապրիլին: «ՎՏԲ Բանկ» ԲԲԸ հանդիսանում է «ՎՏԲ-Հայաստան Բանկ» ՓԲԸ 100% բաժնետոմսերի փաթեթի միանձնյա բաժնետերը: Բանկը հիմնական ցուցանիշների մի ամբողջ շարքով մշտապես ներառվում է ՀՀ բանկային համակարգի առաջատարների թվի մեջ: Ներկա դրությամբ բանկն ունի ամենալայն մասնաճյուղային ցանցը ողջ երկրում` 67 մասնաճյուղ:

Банк ВТБ (Армения) и компания MasterCard подвели итоги акции «За рулем с ВТБ»
Банк ВТБ (Армения) и международная платежная система MasterCard подвели итоги акции «За рулем с ВТБ», в которой смогли принять участие держатели карт Cirrus/Maestro® и MasterCard Standard®, а также премиальных карт Gold® MasterCard Банка ВТБ (Армения). Оплачивая картами товары и услуги на любую сумму на территории страны и за рубежом, а также в интернете, владельцы карт могли участвовать в розыгрыше 100 подарков и главного приза – автомобиля Peugeot 107 AT. Кампания проходила с 15 апреля по 30 июня 2014 года.
По условиям акции за каждую транзакцию в размере 1,000 драмов РА в торгово-сервисной точке Банка клиенты накапливали 2 бонусных балла, а за транзакции на ту же сумму в торгово-сервисных точках других банков РА и за рубежом клиенты накапливали 1 бонусный балл.
При подведении итогов акции 100 финалистов, набравшие наибольшее количество баллов, приняли участие в розыгрыше ценных подарков: 50 сертификатов на получение кредита по льготному тарифу «-1%» и 50 сертификатов на оформление вклада «+1%». Среди этих финалистов также был разыгран главный приз акции – автомобиль Peugeot 107 AT, обладателем которого стала клиентка банка Сона Царукян.
«Кампания «За рулем с ВТБ» продемонстрировала потребителям преимущества платежей по картам MasterCard как на территории РА, так и за рубежом, и поспособствовала увеличению доли безналичных платежей среди клиентов банка. Mы сотрудничаем с платежной системой MasterCard с 2013 года, а выпущенные банком карты MasterСard входят в проект Единой банкоматной сети группы ВТБ, и держатели этих карт могут обналичивать средства во всех странах присутствия группы по тем же условиям, что и в банкоматах Банка ВТБ (Армения)», - отметил генеральный директор-Председатель Директората ЗАО «Банк ВТБ» (Армения) Юрий Гусев.
«Акция состоялась в самом начале сезона отпусков, и мы уверены, что многие держатели карт с удовольствием оплачивали покупки, находясь на родине, и во время путешествий, чтобы накопить баллы и выиграть интересные призы. Совместно с нашим уважаемым партнером, Банком ВТБ (Армения) мы, таким образом, привлекли внимание постоянных пользователей карт и новых клиентов банка к тому, как просто и удобно оплачивать покупки и услуги картами международной платежной системы MasterCard», - отметил Александр Дунаев, управляющий директор MasterCard в Армении, Беларуси и Казахстане.