Քաղաքական 10:03 04/08/2014
ԼՂՀ ՊԲ երեկ երեկոյան տարածած հայտարարության համաձայն, օգոստոսի 2-ի լույս 3-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծի ողջ երկարությամբ իրադրությունը շարունակել է մնալ լարված:
Ըստ աղբյուրի, իրավիճակը մարտականին մոտ էր հատկապես Ասկերանի ուղղության սահմանահատվածում, որտեղ հակառակորդի կողմից ձեռնարկված հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձը կասեցվել և վերջինս մարտադաշտում թողնելով առնվազն մեկ սպանված ասկյար` հետ էր շպրտվել:
«Սակայն ողջ գիշերվա ընթացքում շփման գոտու այդ հատվածում դիրքային մարտը շարունակվել է: Հակառակորդին հաջողվել է մեծ ուժերի ներգրավմամբ և տարբեր զինատեսակների կիրառման արդյունքում միջդիրքային չեզոք գոտուց հանել իր ասկյարի դիակը: Ըստ ՊԲ համապատասխան ծառայությունների կողմից ձեռքբերված տվյալների, այդ գործողության արդյունքում ադրբեջանական զինուժը կրել է նոր կորուստներ»,-ասված է ԼՂՀ ՊԲ հայտարարության մեջ:

Society 11:19 04/08/2014
The situation remained tense along the Line of Contact between the armed forces of Nagorno-Karabakh and Azerbaijan on the night of August 2 to 3, the NKR Defense Army reported on Sunday.
According to the source, the situation was particularly tense on the border near Askeran where Armenian forces repelled a subversive-reconnaissance attack of Azerbaijani troops, throwing them back to the previous position and leaving at least one soldier dead.
“Fighting continued throughout the night. The enemy managed to remove the body of the dead soldier from the neutral zone. According to information received by the NKR Defense Army, the Azerbaijani army suffered further losses as a result of that operation,” the NKR Defense Army said.