ՀՀ ՊՆ. Հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների պարբերականության նվազման միտումը պահպանվել է
Անցած գիշեր և այսօր առավոտյան հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու տարբեր հատվածներում կրկին արձանագրվել են ադրբեջանական կողմից հրադադարի ռեժիմի խախտման դեպքեր: Հրադադարի պահպանման ռեժիմի խախտումների պարբերականության նվազման միտումը պահպանվել է: Այս մասին հայտնում է ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Օգոստոսի 11-12-ն ընկած ժամանակահատվածում ադրբեջանական կողմից հրաձգային զինատեսակներից հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է անկանոն բնույթի ավելի քան 100 կրակոց:
Հայկական կողմից պատասխան կրակ չի բացվել: Հայկական կողմից տուժածներ չկան:
ՀՀ զինված ուժերը վստահորեն վերահսկում են իրավիճակը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու ամբողջ երկայնքով, խստորեն հետևում են հրադադարի ռեժիմի պահպանմանը և իրավիճակին համարժեք գործողությունների են դիմում միայն հակառակորդի կողմից արձանագրվող նպատակային խախտումների դեպքում:

Политика 13:24 12/08/2014
За минувшую ночь и сегодня утром вооруженные силы Азербайджана вновь нарушили режим прекращения огня на различных участках государственной границы с Арменией. Как сообщает пресс-служба министерства обороны Армении, тенденция к уменьшению периодичности нарушения режима перемирия сохранилась.
Согласно информации, в период с 11 по 12 августа ВС Азербайджана открыли в направлении армянских позиций беспорядочную стрельбу из стрелкового оружия, было произведено свыше 100 выстрелов.
С армянской стороны ответный огонь не был открыт. Пострадавших с армянской стороны нет.
«Вооруженные силы Армении уверенно контролируют ситуацию по всему периметру армяно-азербайджанской государственной границы, строго соблюдают режим перемирия и предпринимают адекватные ситуации действия лишь в случае фиксируемых со стороны противника целенаправленных нарушений», – говорится в релизе.