Քաղաքական 20:23 26/08/2014
Ադրբեջանական մամուլն այսօր տեղեկություն է տարածել Ղազախի շրջանում Հայաստանի քաղաքացու գերեվարման մասին: Մասնավորապես, Haqqin.az-ը հաղորդել է, թե Ադրբեջանում հայ դիվերսանտ է ձերբակալվել:
Panorama.am-ի հետ զրույցում ՀՀ ՊՆ մամլո քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը նշեց, որ ադրբեջանական մամուլն ապատեղեկատվություն է տարածել: «ՀՀ Զինված ուժերն առօրյա ծառայություն են իրականացնում: Ադրբեջանական լուրը ապատեղեկատվություն է»,- նշեց նա:
Հարկ է նկատել, որ ադրբեջանական «Ենի մուսավաթ»-ի տեղեկացմամբ՝ սահմանը հատած անձը 55 տարեկան է, ով հայտարարել է, թե Ադրբեջանում ապաստան է հայցում: Աղբյուրի հաղորդմամբ՝ նրան տեղափոխել է մունիցիպալիտետ, իսկ այնտեղից՝ հանձնել են զինվորականներին:
Ներկայումս Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերում համապատասխան մարմինները ստուգումներ են իրականացնում՝ հայտնաբերելու համար արդյոք կա՞ն անհայտ կորած անձինք, թե ոչ:

Политика 20:37 26/08/2014
Азербайджанские СМИ сегодня распространили информацию о пленении в Газахском районе гражданина Армении. В частности, по сообщению Haqqin.az в Азербайджане был задержан армянский диверсант.
Данное сообщение пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян назвал дезинформацией азербайджанских СМИ. «ВС Армении осуществляют повседневную службу. Сообщение азербайджанских СМИ – дезинформация», - заявил корреспонденту Panorama.am А.Ованнисян.
Отметим, что по сообщению «Ени мусават», границу пересек 55-летний мужчина, заявив, что просит убежища в Азербайджане. Согласно источнику, его доставили в муниципалитет, после чего передали военным.
В настоящее время соответствующие органы проводят проверки в приграничных селах Тавушской области Армении с целью выяснить, есть ли там пропавшие жители или нет.