ՀՀ և ԼՂՀ նախագահներն ծանոթացել են «Մետաքսկոմբինատ» ՍՊԸ-ի աշխատանքներին
Արցախի Հանրապետության և Հայաստանի Հանրապետության նախագահներ Բակո Սահակյանը և Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 1-ին այցելել են Ստեփանակերտի «Մետաքսկոմբինատ» ՍՊԸ և ծանոթացել հիմնարկի աշխատանքներին: Այս մասին հայտնում է Արցախի հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունը:
Նախագահները եղել են «Սարտիս» իտալական ֆիրմայի կողմից հիմնադրված «Գրեյթ փարթներշիփ» ընկերության նորաբաց կարի արտադրամասում, որը կունենա ավելի քան 450 աշխատատեղ:
Նախագահ Սահակյանը կարևորել է նման արտադրության հիմնադրումը՝ նշելով, որ այն հանդիսանում է միջազգային համագործակցության հաջողված օրինակ և թույլ կտա որակյալ արտադրանք հանել թե՛ ներքին, թե՛ արտաքին շուկա:

Society 15:06 01/09/2014
On September 1, the Presidents of Nagorno-Karabakh and Armenia, Bako Sahakyan and Serzh Sargsyan, visited the Silk Plant in Stepanakert and observed the company’s activities.
The Presidents visited the Great Partnership Company's newly opened sewing workshop founded by the Italian Sartis brand, which is to open more than 450 new jobs.
President Sahakyan highlighted the importance of the establishment of this plant, noting that it is a successful example of international cooperation capable of supplying high quality production for domestic and foreign markets.
The Presidents were accompanied by NKR Deputy Prime Minister Arthur Aghabekyan and other officials, the press service of Artsakh President reports.