Օրվա մամուլ 09:21 11/09/2014
Ոչ խորհրդարանական ուժերից բաղկացած քառյակին մոտ կանգնած «168 Ժամ»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ, նախօրեին տեղի ունեցած Լևոն Տեր-Պետրոսյան-Գագիկ Ծառուկյան հանդիպման ժամանակ որոշվել է, որ քառյակի առաջիկա հանրահավաքը տեղի կունենա հոկտեմբերի 17-ին: Վաղը կայանալիք քառյակի հերթական նիստի ընթացքում քառյակի ներկայացուցիչները քննարկելու են հանրահավաքի անցկացման հարցը և հայտարարելու են հանրահավաքի անցկացման օրը
Թերթի տեղեկություններով՝ «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչներն առաջարկել են հանրահավաքը հրավիրել հոկտեմբերի 10-ին, սակայն ԲՀԿ-ն և ՀԱԿ-ը որոշել են հանրահավաքը մեկ շաբաթ ավելի ուշ հրավիրել:
«ՀՅԴ-ին և «Ժառանգությանը» մնում է նրանց որոշումն ընդունել ի գիտություն: Ուշագրավ է, որ հոկտեմբերի 10-ին նախատեսված է, որ կարող է որոշվել Եվրասիական միությանը Հայաստանի անդամակցության հարցը: Հետևաբար` զարմանալի չէ ինչու են ՀԱԿ-ն ու ԲՀԿ-ն հրաժարվել այդ օրը հանրահավաք անցկացնելու առաջարկից: Մոսկվայում կարող էին սխալ հասկանալ»,-հավելել է թերթը:

Daily press 10:58 11/09/2014
Sources close to the ‘parliamentary four’ told 168 Hours that Levon Ter-Petrosyan and Gagik Tsarukyan decided at their last meeting that the four non-government factions will hold their next rally on October 17. At a meeting on Friday, the four forces are expected to discuss the issue and announce the date of the rally.
According to the newspaper, Heritage representatives proposed holding the rally on October 10, but Prosperous Armenia and Armenian National Congress decided to hold it a week later.
“ARFD and Heritage have to take note of the decision. It is noteworthy that the issue of Armenia’s entry into the Eurasian Union may be solved on October 10 so it is not surprising that Armenian National Congress and Prosperous Armenia rejected the proposal to hold the rally on that day. Moscow could misunderstand it,” the newspaper writes.