Օրվա մամուլ 09:21 11/09/2014
Ոչ խորհրդարանական ուժերից բաղկացած քառյակին մոտ կանգնած «168 Ժամ»-ի աղբյուրների փոխանցմամբ, նախօրեին տեղի ունեցած Լևոն Տեր-Պետրոսյան-Գագիկ Ծառուկյան հանդիպման ժամանակ որոշվել է, որ քառյակի առաջիկա հանրահավաքը տեղի կունենա հոկտեմբերի 17-ին: Վաղը կայանալիք քառյակի հերթական նիստի ընթացքում քառյակի ներկայացուցիչները քննարկելու են հանրահավաքի անցկացման հարցը և հայտարարելու են հանրահավաքի անցկացման օրը
Թերթի տեղեկություններով՝ «Ժառանգություն» կուսակցության ներկայացուցիչներն առաջարկել են հանրահավաքը հրավիրել հոկտեմբերի 10-ին, սակայն ԲՀԿ-ն և ՀԱԿ-ը որոշել են հանրահավաքը մեկ շաբաթ ավելի ուշ հրավիրել:
«ՀՅԴ-ին և «Ժառանգությանը» մնում է նրանց որոշումն ընդունել ի գիտություն: Ուշագրավ է, որ հոկտեմբերի 10-ին նախատեսված է, որ կարող է որոշվել Եվրասիական միությանը Հայաստանի անդամակցության հարցը: Հետևաբար` զարմանալի չէ ինչու են ՀԱԿ-ն ու ԲՀԿ-ն հրաժարվել այդ օրը հանրահավաք անցկացնելու առաջարկից: Մոսկվայում կարող էին սխալ հասկանալ»,-հավելել է թերթը:

Пресса дня 11:36 11/09/2014
Газета «186 жам» пишет со ссылкой на свои источники, что в ходе состоявшейся накануне встречи Левона Тер-Петросяна и Гагика Царукяна было решено, что ближайший митинг «четверки» пройдет 17 октября. Завтра, в ходе очередного заседания «четверки», будет обсужден вопрос организации митинга и объявят дату его проведения.
По сведениям издания, представители партии «Наследие» предложили провести митинг 10 октября, однако «Процветающая Армения» и АНК решили организовать митинг на неделю позже.
«АРФД и «Наследие» остается только принять во внимание их решение. Примечательно, что 10 октября может быть решен вопрос вступления Армении в Евразийский экономический союз. Следовательно, неудивительно, почему АНК и ППА отказались от проведения митинга в этот день: в Москве это могли неправильно понять», - пишет газета.