Գեղարքունիքի մարզպետարանը 12 մլն դրամի տանիքի թիթեղ է գնել. «Ժողովուրդ»
Սույն թվականի օգոստոսի 25-ին ՀՀ Գեղարքունիքի մարզպետի հրահանգով մարզպետարանի անունից «Եվրոպա» ընկերության հետ պայմանագիր է կնքվել՝ ցինկապատ, մետաղական, պողպատյա թիթեղներ գնելու վերաբերյալ:
«Ժողովուրդ»-ին հայտնի է դարձել, որ Գեղարքունիքի մարզպետարանը «Եվրոպա»-ից 12 մլն դրամի տանիքի թիթեղ է գնել, որպեսզի բաժանի Գեղարքունիքի մարզի Վարդենիս քաղաքի կարկուտից ու քամուց տուժած բնակիչներին:
«Այս լուրի մեջ երկու ուշագրավ բան կա. առաջինը, որ պայմանագիրը կնքվել է հենց այն ընկերության հետ, որի սեփականատիրոջ «փեսան» նույն մարզից ընտրված պատգամավորն է՝ Կարեն Բոթոյանը: Երկրորդ՝ ՀՀ կառավարությունը որոշում էր կայացրել Վարդենիսի տուժած բնակիչներին փոխհատուցելու համար 20 մլն դրամ հատկացնել: Իսկ թե որտեղ է ծախսվել մնացած 8 մլն դրամը, պաշտոնական փաստաթղթերում դեռ չի երևում»,-գրել է թերթը:

Пресса дня 12:09 12/09/2014
25 августа этого года, по распоряжению губернатора Гегаркуникской области Армении, с компанией «Европа» от областной администрации было заключено соглашение о покупке оцинкованного, металлического и стального кровельного покрытия. Об этом пишет газета «Жоховурд».
Как стало известно изданию, префектура Гегаркуника купила у «Европы» кровельное покрытие на общую смену в 12 млн. драмов, чтобы раздать его жителям города Варденис Гегаркуникской области, чьи дома пострадали от града и ветра.
«В этой новости есть два примечательных момента: во-первых, то, что соглашение заключено с той компанией, зять владельца которого – Карен Ботоян – депутат, избранный из той же области. Во-вторых, правительство Армении приняло решение о выделении 20 млн. драмов пострадавшим жителям Вардениса. А на что потрачены остальные 8 млн. драмов, в официальных документах пока не видно», - отмечает издание.