ԲԱՄՕ-ի սեփականատերը ցանկանում է բիզնես գործունեություն ծավալել Գերմանիայում. «Ժողովուրդ»
Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու տարածաշրջանում ծնված Մուրադյան եղբայրներին պատկանող ԲԱՄՕ ընկերությունը, ինչպես հայտնի է, ֆինանսական ճգնաժամի մեջ է: Ռուսաստանի Դաշնությունում նրանց ունեցած գրեթե բոլոր բիզնեսները տապալվել են: Ու երբ 2013 թվականի դեկտեմբերին Մոսկվայի կենտրոնում դանակի բազմաթիվ հարվածներից մահացավ եղբայրներից Հովիկ Մուրադյանը, նրանց գործերն առավել խճճվեցին: Այս տարվա օգոստոսի 21-ին էլ վարկը չմարելու պատճառով ՀՀ կառավարությունը ԲԱՄՕ-ից վերցրեց Հայաստանում մնացած գրեթե միակ խոշոր ունեցվածքը՝ Մարզահամերգային համալիրը: Եվ ահա տեսնելով, որ Ռուսաստանում և Հայաստանում օղակը սեղմվում է Մուրադյանների շուրջ, նրանք որոշել են այլ երկրում հաստատվել:
«Ժողովուրդ»-ը տեղեկացել է, որ Իրաքի նախկին դեսպան Մուրադ Մուրադյանն այժմ էլ տեղափոխվել է Եվրոպա` ավելի կոնկրետ` Գերմանիա: Նույն աղբյուրների հաղորդմամբ՝ ԲԱՄՕ-ի սեփականատերն այժմ էլ նպատակ ունի բիզնես գործունեություն սկսել Գերմանիայում: Եվ այդ հարցում նրան օգնում են դեսպան եղած ժամանակ ձեռք բերած կապերը:

Пресса дня 12:02 13/09/2014
Как известно, компания «БАМО», принадлежащая братьям Мурадянам, которые родились в Мартунинском регионе Гегаркуникской области Армении, переживает финансовый кризис. Об этом пишет газета «Жоховурд».
«Почти весь их бизнес в Российской Федерации прогорел. А когда в декабре 2013 года в центре Москвы в результате многочисленных ножевых ранений погиб один из братьев – Овик Мурадян, их дела запутались еще больше. 21 августа этого года правительство Армении из-за непогашения кредита отобрало у «БАМО» единственное оставшееся в Армении крупное имущество – Спортивно-концертный комплекс. И, видя, что в Армении и России вокруг них сужается круг, Мурадяны решили утвердиться в другой стране», - отмечает издание.
По сведениям газеты «Жоховурд», бывший посол в Ираке Мурад Мурадян переехал сейчас в Европу, а конкретнее – в Германию. Согласно тем же источникам, владельцы «БАМО» намерены начать бизнес-деятельность в Германии. И в этом ему помогают связи, установленные в период пребывания на должности посла Армении в Ираке.