ԲԱՄՕ-ի սեփականատերը ցանկանում է բիզնես գործունեություն ծավալել Գերմանիայում. «Ժողովուրդ»
Գեղարքունիքի մարզի Մարտունու տարածաշրջանում ծնված Մուրադյան եղբայրներին պատկանող ԲԱՄՕ ընկերությունը, ինչպես հայտնի է, ֆինանսական ճգնաժամի մեջ է: Ռուսաստանի Դաշնությունում նրանց ունեցած գրեթե բոլոր բիզնեսները տապալվել են: Ու երբ 2013 թվականի դեկտեմբերին Մոսկվայի կենտրոնում դանակի բազմաթիվ հարվածներից մահացավ եղբայրներից Հովիկ Մուրադյանը, նրանց գործերն առավել խճճվեցին: Այս տարվա օգոստոսի 21-ին էլ վարկը չմարելու պատճառով ՀՀ կառավարությունը ԲԱՄՕ-ից վերցրեց Հայաստանում մնացած գրեթե միակ խոշոր ունեցվածքը՝ Մարզահամերգային համալիրը: Եվ ահա տեսնելով, որ Ռուսաստանում և Հայաստանում օղակը սեղմվում է Մուրադյանների շուրջ, նրանք որոշել են այլ երկրում հաստատվել:
«Ժողովուրդ»-ը տեղեկացել է, որ Իրաքի նախկին դեսպան Մուրադ Մուրադյանն այժմ էլ տեղափոխվել է Եվրոպա` ավելի կոնկրետ` Գերմանիա: Նույն աղբյուրների հաղորդմամբ՝ ԲԱՄՕ-ի սեփականատերն այժմ էլ նպատակ ունի բիզնես գործունեություն սկսել Գերմանիայում: Եվ այդ հարցում նրան օգնում են դեսպան եղած ժամանակ ձեռք բերած կապերը:

Daily press 11:15 13/09/2014
The BAMO Company of the Muradyan brothers is in a financial crisis, Zhoghovurd writes. All their businesses in Russia have failed. When Hovik Muradyan died after being stabbed in downtown Moscow in December 2013, their affairs became even more complicated. On August 21 of this year, the Armenian government took over the company’s virtually only major property in Armenia, Sports and Concert Complex because of debts.
According to the newspaper, ex-Ambassador to Iraq Murad Muradyan has moved to Germany. The newspaper’s sources say that the BAMO owner is going to start business in that country and his ambassadorial connections help him.