Իրավունք 17:28 18/09/2014
Մարտական դիրքում հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով ստացած հրազենային վնասվածքից զինծառայող Մհեր Հովհաննեսի Հակոբյանի մահվան դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 13-րդ կետով (ազգային, ռասայական կամ կրոնական ատելության կամ կրոնական մոլեռանդության շարժառիթով սպանությունը): Այս մասին հայտնում է քննչական կոմիտեի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Զինծառայող, ավագ լեյտենանտ Մհեր Հովհաննեսի Հակոբյանը հակառակորդի կողմից արձակած կրակոցի հետևանքով գլխի շրջանում մահացու հրազենային վնասվածք է ստացել այսօր՝ ժամը 09:15-ի սահմաններում` N զորամասի մարտական դիրքում:

Регион 18:05 18/09/2014
По факту смерти от пули противника военнослужащего Мгера Акопяна в Следственном комитете Армении возбуждено уголовное дело
По факту смерти на боевой позиции армянского военнослужащего Мгера Акопяна от огнестрельного ранения, полученного в результате нарушения ВС Азербайджана режима перемирия, в Главном военном следственном управлении Следственного комитета Армении возбуждено уголовное дело по п.13 ч.2 ст.104 УК РА («Убийство по мотиву национальной, расовой или религиозной ненависти либо религиозного фанатизма»). Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета РА.
Отметим, 18 сентября, в 09:15 по местному времени, на боевой позиции одной из воинских частей Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, дислоцированной в южном направлении линии соприкосновения ВС НКР и Азербайджана, от пули противника погиб военнослужащий Мгер Ованнесович Акопян, 1990 г.р. Он получил смертельное огнестрельное ранение в голову. Об этом сообщала пресс-служба Министерства обороны НКР.