Աբդուլլահ Գյուլ. «Նոր կուսակցություն ստեղծելու մասին լուրերը անհիմն են»
Թուրքիայի նախկին նախագահ Աբդուլլահ Գյուլը մեկնել էիր ծննդավայր` Կայսերի, որտեղ մի շարք հանդիպումներ ու ժողովներ է անցկացրել:
Թուրքական «Սոնդաքիքա» լրատվական կայքի տեղեկացմամբ` Կայսերիում Գյուլը հանդես է եկել հայտարարությամբ` հերքելով այն լուրերը, թե ինքը պատրաստվում է նոր կուսակցություն հիմնել:
«Ինչ-որ խոսակցություններ կան նոր կուսակցություն հիմնելու վերաբերյալ: Դրանք բոլորը անհիմն են: Սրա մասին ավելի վաղ էլ եմ ասել»,-ասել է նախկին նախագահը:
Նշենք, որ ավելի վաղ թուրքական մամուլում լուրեր էին տարածվել այն մասին, թե Աբդուլլահ Գյուլը պատրաստվում է նոր կուսակցություն ստեղծել:

Политика 16:44 19/09/2014
Бывший президент Турции Абдулла Гюль отправился в свой родной город – Кайсери, где провел ряд встреч и собраний.
Как сообщает турецкий информационный сайт Sondakika, в Кайсери Гюль выступил с заявлением, опровергнув сведения о том, что он намерен создать новую партию.
«Муссируются какие-то сведения о создании новой партии. Все они необоснованны. Я об этом говорил и ранее»,– добавил бывший президент.
Отметим, ранее в турецкой прессе муссировали сведения о том, что Абдулла Гюль собирается создать новую партию.