Մուսինյան. Հայաստանի բոլոր առվակները`մարդկային հոծ բազմության տեսքով, պետք է մեկտեղվեն
««Հայ ազգային կոնգրեսը», «Բարգավաճ Հայաստանը» ուզում են, որ Հայաստանը հեռանկար ունենա, ոչ թե մարդիկ իրենց երազները, ցանկությունները, պլանները կապեն ուրիշ երկրների հետ, այլ բարեկեցիկ ապագա ապահովեն Հայաստանում»,- Հրազդանում ընթացող եռյակի` ԲՀԿ-ի, ՀԱԿ-ի և «Ժառանգության» համատեղ առաջին հանրահավաքի ժամանակ իր խոսքում ՀԱԿ մամուլի խոսնակ Արման Մուսինյանը:
Նա նշեց, որ բոլորին պետք է քարոզեն, համոզեն, կոչ անեն հոկտեմբերի 10-ին գալ Երևան՝ Ազատության հրապարակ. «Ամբողջ Հայաստանի բոլոր առվակները մարդկային հոծ բազմության տեսքով պետք է հոսեն և մեկտեղվեն Ազատության հրապարակում»:
«Վստահ եղեք, որ համաժողովրդական այդ բազմության, Կոնգերսի, Բարգավաճ Հայաստանի, Ժառանգության առաջնորդությամբ կսկսվի մի պրոցես, որի ավարտը, անկսկած լինելու է իշխանության հեռացումը քաղաքական ասպարեզից»,- ասաց նա:

А. Мусинян: Массовость общереспубликанского митинга 10 октября приведет к смене власти в Армении
Массовость митинга 10 октября на Площади Свободы в Ереване под руководством партий «Армянский национальный конгресс», «Процветающая Армения» и «Наследие» положит начало процессу, который несомненно приведет к смене власти в РА. Об этом заявил пресс-секретарь оппозиционного АНК Арман Мусинян на состоявшемся сегодня в городе Раздан митинге «тройки» непровластных политических сил.
По его словам, необходимо агитировать всех к участию в общереспубликанском митинге. «Все реки в Армении в виде людских потоков должны течь и сойтись вместе на Площади Свободы», – сказал политик.
Отметим, 25 сентября в городе Абовян Котайкской области РА «тройка» непровластных политических сил – партии «Процветающая Армения» (ППА), «Армянский национальный конгресс» (АНК) и «Наследие» – провели первую совместную акцию протеста в преддверии предстоящего 10 октября общереспубликанского митинга. Областные визиты и митинги «тройки» продолжились сегодня в Раздане. Далее в повестке – Сисиан, Капан, Арарат, Иджеван, Ванадзор и Гюмри.