Քննարկել են ՀՀ-ում չեխական ընկերությունների կողմից ներդրումներ կատարելու հեռանկարները
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Չեխիայի տնտեսության ոլորտի առաջատար ընկերությունների ղեկավարներին: Այս մասին հայտնում են կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Կառավարության ղեկավարը գոհունակությամբ նշել է, որ երկու երկրների միջև տարբեր մակարդակներում համագործակցությունը վերջին տարիներին վերընթաց բնույթ է կրում: Վարչապետի խոսքով՝ Հայաստանը շահագրգռված է Չեխիայի հետ համակողմանի համագործակցությունը զարգացնելու հարցում, և ՀՀ կառավարությունը պատրաստ է ջանքեր գործադրել այդ հարաբերություններն էլ ավելի խորացնելու և ամրապնդելու ուղղությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանում չեխական ընկերությունների կողմից ներդրումներ կատարելու հնարավորություններն ու հեռանկարները: Չեխ գործարարները նշել են, որ հետաքրքրված են Հայաստանում ներդրումներ անելու հարցում:
Հովիկ Աբրահամյանն ընդգծել է, որ Հայաստանի տնտեսությունը բաց է արտասահմանյան ներդրումների համար և նշել, որ ՀՀ կառավարությունն իրականացնում է քաղաքականություն, որի նպատակն է ապահովել հավասար պայմաններ բոլորի համար:

Экономика 20:21 29/09/2014
Премьер-министр Армении Овик Абраамян принял руководителей ведущих чешских компаний. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Овик Абраамян с удовлетворением отметил, что сотрудничество между Арменией и Чехией в последние годы носит прогрессивный характер. По словам премьера, Армения заинтересована в вопросе развития всестороннего сотрудничества с Чехией, и правительство РА готово прилагать усилия в направлении дальнейшего углубления и укрепления двусторонних отношений.
Собеседники обсудили возможности и перспективы инвестиций в Армении, чешские предприниматели отметили, что они заинтересованы в инвестициях в РА.
Овик Абраамян подчеркнул, что армянская экономика открыта для иностранных инвестиций, добавив, что правительство Армении проводит политику, целью которой является обеспечение равных условий для всех.