Օրվա մամուլ 09:33 07/10/2014
Քաղաքական շրջանակներում դարձյալ ակտուալ է դարձել ԱԱԾ պետի համար մղվող պայքարը ԱԱԾ-ն շուրջ 10 տարի ղեկավարող Գորիկ Հակոբյանի պաշտոնավորումը կասկածի տակ դրվեց 2009 թ., բայց 2011թ. փետրվարի 17-ին նրա պաշտոնավարման ժամկետը երկարաձգվեց մինչև 2016թ. փետրվարի 16-ը: Եվ չնայած դրան՝ Գորիկ Հակոբյանը գրեթե ամեն օր ցանկություն է հայտնում հեռանալու մասին, և դա հայտնի է շատերին: Այս մասին գրել է «Չորրորդ իշխանությունը»:
«ԱԱԾ պետի պաշտոնի մասին է երազում ԴԱՀԿ պետ Միհրան Պողոսյանը՝ Քեթրինի Միհրանը, որի երկու քեռիներն էլ առնչություն ունեն համակարգի հետ: Սակայն քեռիների գործոնը չէ, որ երազանքի առիթ է դարձել Պողոսյանի համար»,-նշել է թերթը:

Пресса дня 10:46 07/10/2014
Газета «Чоррорд ишханутюн» пишет, что в политических кругах вновь стала актуальной борьба за должность начальника Службы национальной безопасности Армении.
Пребывание в должности Горика Акопяна, возглавляющего СНБ уже почти10 лет, было поставлено под сомнение в 2009 г., однако указом президента Армении Сержа Саргсяна от 17 февраля 2011 г. срока пребывания Горика Акопяна на посту главы ведомства был продлен до 16 февраля 2016 года. Несмотря на это, Горик Акопян почти каждый день говорит об отставке, и знают об этом многие.
«О должности директора СНБ мечтает руководитель СПИСА Миран Погосян, двое дядей которого связаны с этой системой. Однако причиной мечты Погосяна являются далеко не этот фактор…»,- отмечает издание.