«ԵՏՄ-ի պայմանագրի ստորագրումը շփոթության մեջ դրեց հոկտեմբերի 10-ի հանրահավաքի կազմակերպիչներին» (տեսանյութ)
Անդամակցությունը ԵՏՄ-ին՝ Հայաստանի առջև տնտեսական զարգացման լայն դռներ է բացում: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման տեսակետ հայտնեց ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության քարտուղար Գագիկ Մելիքյանը:
«Առաջին հերթին ապրանքների ազատ տեղաշարժի առավելություններ կընձեռնվի մեր հանրապետությանը, ինչպես նաև առավելություններ կընձեռնվի կապիտալի ազատ տեղաշարժին, աշխատուժին և ներդրումներին»,-նշեց Մելիքյանը:
Ըստ նրա Եվրոպական միության շատ երկրներ, օգտվելով Հայաստանին ընձեռնված առավելությունից, կարող են իրենց ապրանքների տեղաշարժի մի մասը իրականացել ՀՀ-ով և մեր երկիրը սրանից կարող է միայն շահեկան իրավիճակում հայտնվել:
«Այս պայմանագրի ստորագրումը շփոթության մեջ դրեց հոկտեմբերի 10-ի հանրահավաքի կազմակերպիչներին, որոնք այդպես էլ ամբողջ հանրահավաքի ընթացքում չհասկացան և չկարողացան ձևակերպել իրենց նպատակները»:

Politics 16:35 14/10/2014
The accession to the Eurasian Economic Union (EEU) is creating vast opportunities for the economic development of Armenia, secretary of Republican Party of Armenia (RPA) parliamentary faction Gagik Melikyan told reporters on Tuesday.
Armenia will get an opportunity for free movement of goods and capital, workforce and investments, the MP said.
“Many European countries can transport part of their goods via Armenia’s territory and this will be beneficial for our country,” Melikyan stressed.
Leaders of the Eurasian Economic Union signed an agreement on Armenia's accession to the Eurasian Economic Union Treaty in Minsk on October 10. The treaty on Armenia’s joining the EEU takes effect in 2015.