Տնտեսություն 18:34 15/10/2014
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն՝ Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի միանալու ուղղությամբ կատարվող աշխատանքների վերաբերյալ: Այս մասին հայտնում է կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Ըստ ոլորտների կազմված աշխատանքային խմբերի ղեկավարները զեկուցել են ԵՏՄ-ին ՀՀ-ի անդամակցության «ճանապարհային քարտեզով» նախատեսված միջոցառումների կատարման ընթացքի և առաջիկա քայլերի վերաբերյալ:
Վարչապետը հանձնարարել է պատկան գերատեսչությունների ղեկավարներին աշխատանքներն իրականացնել՝ բացառելով որևէ շեղում սահմանված ժամանակացույցից և սեղմ ժամկետում ներկայացնել հաշվետվություն:

В правительстве обсудили ход осуществления мероприятий по вступлению Армении в ЕАЭС
Под председательством премьер-министра РА Овика Абраамяна в правительстве состоялось совещание относительно работ, осуществляемых в связи со вступлением Армении в Евразийский экономический союз. Об этом сообщает пресс-служба правительства РА.
Главы рабочих групп, созданных в соответствии со сферами, представили подробности относительно хода осуществления предусмотренных по «дорожной карте» мероприятий.
В свою очередь Овик Абраамян поручил главам надлежащих ведомств строго соблюдать календарный план осуществления работ и в сжатые сроки представить отчет.