Հասարակություն 16:47 27/10/2014
«Իրանից Հայաստան թռչող ինքնաթիռը հարկադիր վայրէջք է կատարել Թեհրանի «Մեհրաբադ» օդանավակայանում»,-այդ մասին հաղորդում է իրանական «ՖԱՐՍ» լրատվական գործակալությունը:
Համաձայն հաղորդագրության՝ այսօր ժամը 12-ի սահմաններում իրանական «Ասեման» ավիաընկերությանը պատկանող «Boeing 737» մոդելի ինքնաթիռը Թեհրանի «Իմամ Խոմեյնիի» անվան միջազգային օդանավակայանից Երևան թռչելու ընթացքում տեխնիկական խնդիրներ առաջանալու պատճառով հարկադիր վայրէջք է կատարել «Մեհրաբադ» օդանավակայանում:
Տեղեկատվության մեջ նշվում է, որ տեխնիկական անսարքության պատճառով օդաչուն ինքնաթիռի անիվների վերաբերյալ չի կարողացել տեղեկատվություն ստանալ և դրա մասին հայտնել է օդանավակայանի աշխատակիցներին: Վերջիններս, երկնքում ուսումնասիրելով ինքնաթիռը, օդաչուին հաղորդել են, որ անիվները բացված են և ինքնաթիռը կարող է վայրէջք կատարել:
Նշենք, որ «Ասեման» ավիաընկերության ներկայացուցիչ «Տաթև» ընկերությունից Panorama.am-ին տեղեկացրեցին, որը տեխնիկապես անսարք ինքնաթիռը փոխվել է և նախատեսվում է, որ այն Երևանի ժամանակով 18:00-ին արդեն վայրէջք կկատարի Երևանում:

Летевший из Ирана в Армению пассажирский самолет совершил вынужденную посадку
Пассажирский самолет, следовавший из Ирана в Армению, совершил вынужденную посадку в международном аэропорту Тегерана. Об этом сообщает иранское информагентство «ФАРС».
Согласно информации, сегодня примерно в 12:00 принадлежащий иранской авиакомпании Aseman Airlines «Boeing 737», летевший из тегеранского международного аэропорта имени Имама Хомейни в Ереван, из-за технических неполадок совершил вынужденную посадку в аэропорту Мехрабад.
Из-за технической неисправности пилот не смог получить информацию о том, выпустились ли шасси у судна, и оповестил об этом сотрудников аэропорта, которые сообщили, что шасси раскрыты и самолет может совершить посадку.
Отметим, что в компании «Татев», которая является представителем Aseman Airlines в Ереване, Panorama.am сообщили, что технически неисправный самолет заменен и планируется, что лайнер совершит посадку в столице Армении в 18:00 по ереванскому времени.