Հասարակություն 12:17 03/11/2014
Նոյեմբերի 3-6-ին Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը հայկական 5 զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ կներկայացնի Հայաստանը Լոնդոնում տեղի ունենալիք «World Travel Market» զբոսաշրջային միջազգային ցուցահանդեսին: Այս մասին տեղեկացնում է Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի հանրային կապերի գրասենյակը:
Հերթական անգամ միևնույն տաղավարի ներքո կներկայացվի նաև Արցախի Հանրապետությունը:
Այս տարի նախատեսվում է, որ ցուցահանդեսին կմասնակցեն 186 երկրների շուրջ 5000 զբոսաշրջային ընկերություններ և ավելի քան 50 հազար զբոսաշրջային ոլորտի մասնագետներ:
Ցուցահանդեսի ընթացքում միջազգային հանրությանը կներկայացվեն Հայաստանի և Արցախի պատմամշակութային և քրիստոնեական ժառանգությունը ցուցադրող գովազդային նյութեր և քարտեզներ անգլերենով:
Մասնակցությունը առաջատար այս ցուցահանդեսին նպատակ ունի՝ խթանելու Հայաստանի և Արցախի զբոսաշրջությունը եվրոպական շուկայում և նպաստելու ներգնա զբոսաշրջային հոսքերի աճին:

Культура 12:55 03/11/2014
3-6 ноября в Лондоне открывается международная туристическая выставка «World Travel Market», в которой Армению представит Фонд национальной конкурентоспособности Армении, а также 5 армянских туристических компаний.
Как сообщает пресс-служба Фонда, в очередной раз одним общим павильоном на выставке будет представлена и Нагорно-Карабахская Республика.
В выставке примут участие около 5000 туристических компаний из 186 стран и свыше 50 тыс. специалистов сферы туризма.
В рамках выставки мировой общественности на английском языке будут представлены рекламные материалы и карты с изображением объектов историко-культурного и христианского наследия Армении и Арцаха.