Աշխարհում 12:17 05/11/2014
Կրեմլը չի բացառում Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի և ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամայի հանդիպումը Պեկինում նոյեմբերի 10-11-ին կայանալիք Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տնտեսական համագործակցության գագաթնաժողովի շրջանակներում:
«Այդպիսի խոշոր միջոցառումների շրջանակներում, որպես կանոն, տեղի են ունենում ինտենսիվ շփումներ, այդ իսկ պատճառով նման հանդիպման հնարավորությունը բացառել չի կարելի»,- ՏԱՍՍ գործակալությանը հայտնել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը:
Ավելի վաղ ԱՄՆ նախագահի վարչակազմի պաշտոնական ներկայացուցիչն հայտարարել էր, թե նախագահ Բարաք Օբաման հույս ունի ոչ ֆորմալ զրույց ունենալ Ռուսաստանի նախագահի հետ «Ասիա-խաղաղօվկիանոսյան տնտեսական համագործակցության, ինչպես նաև G20 գագաթնաժողովների շրջանակներում»: Վերջին միջոցառումը տեղի է ունենալու ավստրալիական Բրիսբենում նոյեմբերի 15-16-ին:

Moscow is not ruling out the possibility of informal meetings between Russian President Vladimir Putin and his US counterpart Barack Obama at the Asia-Pacific Economic Cooperation (APEC) and G20 summits, but separate meetings have not been planned, Kremlin spokesperson Dmitry Peskov told RIA Novosti Wednesday.
"The leaders communicate at international summits one way or another, but separate bilateral meetings of any kind are not in plans now," Peskov stated.
The APEC summit is to take place in Beijing on November 10-11 and the G20 summit on November 15-16 in Brisbane, Australia.