Արթուր Բաղդասարյանն ու Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել են. մամուլ
«Հրապարակ»-ի տեղեկություններով, նախօրեին Գագիկ Ծառուկյանն Առինջում հյուրընկալել է ՕԵԿ ղեկավար Արթուր Բաղդասարյանին: Թեև հանդիպումը քաղաքական է եղել և կողմերը խոսել են սահմանադրական և Ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների մասին, բայց կողմերը` հատկապես ԲՀԿ-ականները այն հույժ գաղտնի էին պահում: ԲՀԿ-ական պատգամավոր Ստեփան Մարգարյանը, «Հրապարակ»-ի հարցին, թե ինչու է գաղտնի պահվում ՕԵԿ-ականների հետ իրենց հանդիպումը, ասել է, որ ինքը տեղյակ չէ, թե ինչ հանդիպման մասին է խոսքը, իսկ երբ թերթը պնդել է, որ ինքն էլ է անձամբ մասնակցել հանդիպմանը, նշել է. «Ես ասեմ հետևյալը` որևէ պաշտոնական հանդիպում չի եղել»:
Իսկ ոչ պաշտոնակա՞ն: « Դե եթե ոչ պաշտոնական, ես ձեզ ի՞նչ ասեմ»:
Ի դեպ հանդիպմանը մասնակցել են նաև Վարդան Օսկանյանը, Մհեր Շահգելդյանը, Իշխան Խաչատրյանը:
Հանդիպման մասին տեղեկությունը «Հայկական Ժամանակ»-ի թղթակցի հետ զրույցում հաստատել են հենց Մհեր Շահգելդյանն ու Ստեփան Մարգարյանը: Շահգելդյանը թերթի հետ զրույցում ասել է. «Ոչ պաշտոնական հանդիպում եղել է, ու քանի որ ոչ պաշտոնական է, չեմ մեկնաբանի»:
Թերթի թղթակցի հարցին, թե հնարավո՞ր է այդ հանդիպումից հետո եռյակը համալրվի, ու ՕԵԿ-ը սկսի մաս կազմել եռյակին, Շահգելդյանն արձագանքել է. «Մենք տարբեր ուղղություններով համագործակցել ենք եռյակի հետ»:
Թերթը հիշեցնում է, որ դեռ հոկտեմբերի 10-ի հանրահավաքում Լևոն Տեր-Պետրոսյանը հայտարարեց, որ ՕԵԿ-ը որևէ առնչություն չունի համաժողովրդական շարժման հետ։

«Грапарак»: Председатель «Оринац еркир» встречался с лидером ППА Гагиком Царукяном
Газета «Грапарак» пишет со ссылкой на свои источники, что председатель партии «Оринац еркир» Артур Багдасарян побывал накануне у лидера «Процветающей Армении» Гагика Царукяна в Аринче. Несмотря на то, что встреча была политической, и стороны обсуждали конституционные реформы и изменения в Избирательном кодексе Армении, представители «Процветающей Армении», тем не менее, соблюдают конфиденциальность.
Депутат парламента от партии «Процветающая Армения» Степан Маргарян на вопрос корреспондента издания, почему встреча с председателем «Оринац еркид» держится в тайне, заявил, что не в курсе того, о какой встрече идет речь. А когда корреспондент «Грапарак» настоял на том, что лично Степан Маргарян участвовал в этой встрече, депутат отметил: «Хочу сказать следующее – какой-либо официальной встречи не было».
Кстати, во встрече принимали участие также Вардан Осканян, Мгер Шахгельдян, Ишхан Хачатрян.
Сведения о встрече в беседе с корреспондентом «Айкакан жаманак» подтвердили именно Мгер Шахгелдян и Степан Маргарян. Шахгелдян заявил в беседе с корреспондентом издания: «Это была неофициальная встреча, поэтому я не буду ее комментировать».
Отвечая на вопрос, возможно ли, что после этой встречи ряды «тройки» пополнятся, и партия «Оринац еркир» войдет в состав «тройки», Мгер Шахгелдян отметил: «Мы сотрудничали с «тройкой» по различным направлениям».
Издание напоминает о том, что еще во время митинга 10 октября Левон Тер-Петросян заявил, что партия «Оринац Еркир» не имеет какой-либо связи с общенациональным движением.