Քաղաքացիական հասարակության ֆորումում ադրբեջանական պատվիրակությունը սկանդալ է սարքել
Այսօր Բաթումում` Քաղաքացիական հասարակության ֆորումում, որն անցկացվում է ԵՄ-ի «Արևելյան գործընկերություն» ծրագրի շրջանակներում, ադրբեջանական պատվիրակությունը սկանդալ է սարքել, հաղորդում է ադրբեջանական «Հաքին.ազ» տեղեկատվական պորտալը` հղում անելով «Ենի Մուսավաթ» թերթին:
Չեխական «People in Need» կազմակերպությունը սպասասրահում կախել է Ադրբեջանում մարդու իրավունքների խախտումներին վերաբերող քննադատական պաստառներ, իսկ ի պատասխան` ադրբեջանական պատվիրակությունը սկանդալ է սարքել` փորձելով պոկել պաստառները: Միջադեպի առնչությամբ Չեխիայի ներկայացուցիչները ոստիկանություն են կանչել:
Չեխիայում Ադրբեջանի դեսպան Ֆարիդ Շաֆիևը շտապել է կատարվածում մեղադրել «People in Need» կազմակերպությանը, թե իբր այն «հայամետ դիրքորոշում» ունի: Ինչպես հայտնում է «Թրենդ» լրատվական գործակալությունը, ադրբեջանցի դեսպանը փորձում է հիմնավորել իր դիրքորոշումն այն հանգամանքով, թե կազմակերպության հիմնադիրներից մեկը` Երոմիր Շտեցինը, ավելի վաղ Արցախ է այցելել:
Նշենք, որ Բաթումում քաղաքացիական հասարակության ամենամյա ֆորումին մասնակցում են «Արևելյան գործընկերության» երկրների ներկայացուցիչները` Ադրբեջանը, Բելառուսը, Մոլդովան, Վրաստանը, Հայաստանը, Ուկրաինան, ինչպես և ԵՄ-ի ՀԿ-ները:

Society 19:25 20/11/2014
Today, in Batumi, at the Civil Society Forum held in the frameworks of the "Eastern Partnership" EU program, the Azerbaijani delegation kicked up a scandal, "Haqqin.az" writes referring to the "Yeni Musavat" newspaper.
Czech organization “People in Need” posted in lobby posters criticizing the human rights violations in Azerbaijan, in response the Azerbaijani delegation made a scandal and started tearing posters. As a result of the incident, the representatives of the Czech Republic called the police.
Azerbaijani Ambassador to the Czech Republic Farid Shafiev hastened to accuse the “People in need” organization in its "pro-Armenian disposition." As "Trend" reports, the Azerbaijani ambassador explained his disposition by the fact that one of the founders of the organization - Eromir Shtetsina had previously visited the NKR.
The annual civil society forum of the "Eastern Partnership" held in Batumi is attended by representatives of - Azerbaijan, Belarus, Moldova, Georgia, Armenia and Ukraine, as well as EU NGOs.