Կիսելյովը դարձյալ կժամանի Հայաստան՝ «գրիբոյեդովի ակումբի» նիստ անցկացնելու. «Հրապարակ»
Այս օրերին, երբ հարազատ խորհրդարանը կքննարկի և կվավերացնի ԵՏՄ պայմանագիրը, դեկտեմբերի 2-3-ը, խորհրդարանում տեղի կունենա հայ-ռուսական բարեկամական «կլուբի», այլ կերպ ասած՝ գրեբոյեդովա-կիսելյովա-նիկողոսյանական ակումբի նիստը՝ նվիրված ԵՏՄ պայմանագրի վավերացման և «առաջնահերթ պրակտիկ» հարցերին, որին, ըստ նախնական պայմանավորվածության, կմասնակցեն ՌԴ Պետդումայի պատգամավորներ, Եվրասիական տնտեսական միության ներկայացուցիչներ, այդ թվում՝ Ղազախստանից և Բելառուսից, կկազմակերպվի «կլոր սեղան» և, իհարկե, ասուլիս՝ միտված հայոց «ուղեղների լվացմանը»: Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը:
«Ի դեպ, ըստ նախնական ցուցակների, Ռուսաստանից Հայաստան կժամանեն բավականին օդիոզ ֆիգուրներ՝ Դմիտրի Կիսելյովի ղեկավարությամբ. պակաս օդիոզ չէ հայկական կողմից մասնակցողների «ցուցակը» ևս»,-հավելել է թերթը:

Daily press 11:28 26/11/2014
In the period when the Armenian parliament will debate and ratify the treaty on accession to the Eurasian Economic Union (EEU), the Armenian-Russian friendship club will hold a meeting in the parliament on December 2-3 to discuss issues related to the ratification of the treaty and some priority “practical matters,” Hraparak writes.
“The meeting will be attended by members of the Russian State Duma and EEU representatives, including figures representing Kazakhstan and Belarus. There will be a roundtable discussion and a press conference aimed at “washing the brains of Armenians.” Odious figures will arrive in Armenia from Russia. The Russian delegation will be headed by Dmitry Kiselev. The Armenian participants’ list is no less odious,” the newspaper says.