ՀԿԴ-ն դարձել է Համարակալման ազգային գործակալությունների միջազգային ասոցիացիայի անդամ
Ինդոնեզիայում՝ նոյեմբերի 19-21-ը տեղի ունեցած Համարակալման ազգային գործակալությունների միջազգային ասոցիացիայի (ANNA, Association of National Numbering Agencies) անդամների արտահերթ ընդհանուր ժողովի ժամանակ «Հայաստանի Կենտրոնական Դեպոզիտարիա» ԲԲԸ-ին (ՀԿԴ) շնորհվել է ասոցիացիայի լիիրավ անդամի կարգավիճակ: Այս մասին տեղեկացնում է «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ Արմենիա» ԲԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
ANNA -ի լիիրավ անդամի կարգավիճակում ՀԿԴ-ն կշարունակի արժեթղթերի միջազգային տարբերակիչ ծածկագրերի (ISIN) և ֆինանսական գործիքների դասակարգման ծածկագրերի (CFI) շնորհումը՝ այսպիսով ճանաչելի և տարբերակելի դարձնելով ՀՀ արժեթղթերը միջազգային կազմակերպությունների և օտարերկրյա ներդրողների համար: Լիիրավ անդամի կարգավիճակի շնորհիվ ՀԿԴ-ն կստանա ANNA ասոցիացիայում ձայնի և քվեարկելու իրավունք, հնարավորություն կունենա կատարել հաշիվների տարեկան ստուգումներ և անդամակցել աշխատանքային խմբերին:
ՀԿԴ-ն «ANNA» ասոցիացիայի Գործընկեր էր դեռևս 2009 թվականի հունիսից և մինչ օրս տարբերակիչ ծածկագրեր է շնորել ավելի քան 1400 արժեթղթերի:

Economy 17:04 08/12/2014
Central Depository of Armenia becomes full member of International Association of National Numbering Agencies
During the General Meeting of Members of the Association of National Numbering Agencies (ANNA) held on November 19-21, 2014 in Indonesia, Central Depository of Armenia OJSC (CDA) was granted a full member status of the organization, the press service of NASDAQ OMX Armenia reported.
As a full member of ANNA CDA will continue to assign ISIN (International Securities Identification Numbers) and CFI (Classification of Financial Instruments) codes making Armenian securities easily identifiable for international institutions and foreign investors. The status of a full member of ANNA will enable the CDA to vote and speak at Ordinary or Extraordinary General Meetings, inspect the annual accounts as well as participate in working groups.
To recall, CDA has been a Partner of ANNA since June 2014 and has assigned more than 1400 identification numbers so far.