«Խոսակցություններով եկեք չուղորդվենք». Վարչապետը` գազի հնարավոր թանկացման մասին
ՀՀ վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն այսօր պատասխանելով լրագրողների հարցին, թե ճի՞շտ են վերջին օրերին շրջանառվող այն խոսակցությունները, թե հնարավոր է դրամի արժեզրկման ու գնաճի ֆոնին փոխվի նաև գազի սակագինը, վարչապետը հորդորեց չուղորդվել շրջանառվող խոսակցություններով:
«Խոսակցություններով եկեք չուղորդվենք»,- ասաց նա:
Ինչ վերաբերում է գնաճի խնդրին, ապա Հ. Աբրահամյանը նշեց, որ Կառավարության վաղվա նիստում այդ մասով կզեկուցվի:
Հիշեցնենք, որ վարչապետը կառավարության նախորդ նիստի ժամանակ ՀՀ տնտեսական մրցակցության պաշտպանության պետական հանձնաժողովի նախագահ Արտակ Շաբոյանին հանձնարարել է հաշվետվություն ներկայացնել տեղական շուկայում գների աճի հետ կապված իրավիճակի վերաբերյալ:

Премьер Армении призвал не руководствоваться слухами о повышении тарифа на газ
Премьер-министр Армении Овик Абраамян сегодня на брифинге обратился к муссируемым слухам о том, что на фоне девальвации драма и инфляции возможно также изменение тарифа на природный газ.
«Давайте не будем руководствоваться муссируемыми слухами», – сказал он.
Что же касается проблемы инфляции, премьер отметил, что о ситуации будет доложено на завтрашнем заседании правительства РА.
Отметим, что премьер на предыдущем заседании правительства республики поручил главе Госкомиссии по защите экономической конкуренции (ГКЗЭК) Артаку Шабояну представить на следующем заседании ситуацию с инфляцией.
Нерсес Ерицян: Резервов ЦБ Армении достаточно для предотвращения любых искусственных колебаний курса