Հասարակություն 10:56 13/12/2014
Բերքաբերում հակառակորդի դիպուկահարի կրակոցներից գյուղացի է վիրավորվել. «Այնքան են կրակել մինչև դիպչի»
Այսօր Տավուշի մարզի սահմանամերձ Բերքաբերի գյուղում հակառակորդի դիպուկահարի գնդակից գյուղի բնակիչ է վիրավորվել: Այս մասին Panorama.am-ին հայտնեց Բերքաբերի գյուղապետ Արթուր Մադաթյանը:
«Այս պահին մենք գտնվում ենք Իջևանի հիվանդանոցում: Բարեբախտաբար կյանքին վտանգ չի սպառնում: Գյուղացին ստացել է երկու ոտքերի հրազենային վնասվածքներ՝ ծնկներից ներքև»,-մանրամասնեց գյուղապետը:
Նա տեղեկացրեց նաև, որ կրակոցի ժամանակ երիտասարդը եղել է գյուղի ջրամբարի մոտ. «Կրակոցները եղել են նրան սպանելու նպատակով, այնքան են կրակել մինչև դիպչի: Կրակել են նաև մեկ այլ գյուղացու վրա, որը հասցրել է թաքնվել շենքի հետևում»:
Արթուր Մադաթյանի խոսքով` հակառակորդի կողմից կրակոցներ միշտ էլ լինում են, սակայն այս անգամ կրակոցները եղել են դիպուկահարի կողմից:

A resident of border village Berkaber in Armenia’s Tavush province was wounded by Azerbaijani sniper fire on Saturday, Berkaber village administrator Arthur Madatyan told Panorama.am.
“Now, we are in Ijevan’s hospital. Fortunately, the injuries are not life threatening. The villager was wounded in his legs,” said the administrator.
Madatyan noted that the young man was at the village well when the sniper fire hit him. “The shots aimed to kill him. Shots were fired until they hit the man. The sniper shots also targeted another man who managed to hide behind a house,” he said.
The village head also said that Azerbaijan constantly fires towards the village, but this time the village was a target of sniper fire.