Մշակույթ 12:53 15/12/2014
Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախումբը շարունակում է NON - STOP համերգաշարի անակնկալները: Ամանորյա տոների առթիվ երիտասարդական նվագախումբը պատրաստել է Cartoon նոն ստոպ և Հայֆիլմ նոն ստոպ համերգային ծրագրերը։
Երիտասարդական նվագախումբի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը տեղեկացնում է, որ համերգները տեղի կունենան դեկտեմբերի 27-ին և 28-ին Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում։ Cartoon նոն ստոպ համերգների սկիզբը՝ ժամը 15.00, Հայֆիլմ նոն ստոպ համերգներինը՝ 19.00։
Եթե Cartoon նոն ստոպը հայտնի ու սիրված նախագիծ է հատկապես մանուկ հանդիսատեսի կողմից, ապա Հայֆիլմ նոն ստոպը կներկայացվի առաջին անգամ, որի ընթացքում կհնչեն հայկական հայտնի ֆիլմերի («Կտոր մը երկինք» (Տիգրան Մանսուրյան), «Տղամարդիկ» (Ռոբերտ Ամիրխանյան), «Հարսնացուն հյուսիսից» (Առնո Բաբաջանյան), «Ճերմակ անուրջներ» (Տիգրան Մանսուրյան), «Պեպո» (Արամ Խաչատրյան), «Քաոս» (Էդվարդ Միրզոյան) և այլն) մեղեդիները։ Ընդհանուր առմամբ կներկայացվի 17 հայկական ֆիլմի երաժշտություն։
Հայֆիլմ նոն ստոպի գլխավոր հովանավորն է «Տաշիր» բարեգործական հիմնադրամը, իսկ Cartoon նոն ստոպինը՝ «Տաշիր պիցան»։
Հայաստանի պետական երիտասարդական նվագախմբի Նոն ստոպ համերգաշարը մեկնարկել է 2012թ. Հոլիվուդ նոն ստոպ նախագծով:

Culture 13:15 15/12/2014
The State Youth Orchestra of Armenia continues organizing Non-Stop concert series and this time Hayfilm Non-Stop and Cartoon Non-Stop will be presented to the audience before the New Year holidays. The concerts will be held on December 27 and 28 at Armenian National Academic Theatre of Opera and Ballet after Alexander Spendiarian at 3:00 pm and 7:00 pm respectively, the press service of the State Youth Orchestra reported.
The Cartoon Non-Stop is a favorite project among our little audience, while Hayfilm Non-Stop will be presented for the first time. During this project the soundtracks of famous Armenian films will be performed: “A piece of sky” by Tigran Mansuryan, “The men” by Robert Amirkhanyan, “The bride from the north” by Arno Babajanyan, “The white dreams” by Tigran Mansuryan, “Pepo” by Aram Khachaturian, “The chaos” by Edvard Mirzoyan, etc.
In general, 17 soundtracks of Armenian films will be performed during the concerts.
Тhe general sponsor of Hayfilm Non-Stop is “Tashir” charitable foundation and the general sponsor of Cartoon Non-Stop is “Tashir Pizza.”
The Non-Stop concert series were launched in 2012 and were entitled Hollywood Non-Stop, which gained great popularity among the audience and had an enormous success.