Նավասարդյան. Այսօր ուղեվարձի բարձրացման մասին խոսակցություն տանել չի կարելի
Նախօրեին Երևանի քաղաքապետարանում կայացել է հանդիպում ուղևորափոխադրող ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ:
«Հանդիպել ենք, ամեն ինչ կարգավորված է, նորմալ աշխատում ենք»,- Panorama.am-ի հետ զրույցում ասաց Երևանի քաղաքապետարանի տրանսպորտի վարչության ղեկավար Հենրիկ Նավասարդյանը:
Հիշեցնենք, որ երկու օր է մի շարք երթուղայինների վարորդները գործադուլ էին անում՝ բողոքելով գազի գնի թանկացումից: Նրանք հրաժարվում էին դուրս գալ աշխատանքի, փակում էին նաև ճանապարհներ:
«Այսօրվա դրությամբ ուղեվարձի բարձրացման մասին խոսակցություն տանել ընդհանրապես չի կարելի: Այսօրվա դրությամբ, ակագնի փոփոխություն չի լինի: Նրանք պահանջում էին, որ գազի գինը կարգավորվի: Այժմ կարգավորվում է: Առայժմ կաշխատեն այնպես, ինչպես մինչ այժմ աշխատել են»,- ասաց Հ. Նավասարդյանը:

Общество 12:06 19/12/2014
Мэрия Еревана решила проблему водителей маршруток: цена на проезд в общественном транспорте не изменится
В мэрии Еревана накануне состоялась встреча с представителями компаний, занятых в сфере пассажироперевозок. Как заявил Panorama.am начальник транспортного управления аппарата мэрии Еревана Генрих Навасардян, «все урегулировано».
«Все нормально работаем. На сегодня никаких разговоров о повышении стоимости проезда в общественном транспорте речи идти вообще не может. Изменения тарифа в настоящее время не будет. Они требовали нормализации цен на газ, сейчас эта проблема регулируется. Пока будут работать как прежде», – отметил чиновник.
Напомним, уже на протяжении двух дней транспорт в Ереване работал с некоторыми перебоями из-за отказа водителей маршруток выходить на работу в связи с повышением цен на газ.