Հասարակություն 09:25 22/12/2014
Դեկտեմբերի 22-ին օրվա երկրորդ կեսին, 23-ի գիշերը Հայաստանի շրջանների մեծ մասում, ցերեկը՝ Սյունիքում և Արցախում սպասվում են թույլ տեղումներ հիմնականում ձյուն, լեռներում և լեռնանցքներում ՝մառախուղ, 23-24-ին ճանապարհների առանձին հատվածներում՝ մերկասառույց: 24-26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին` արևմտյան` 2-7 մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը 23-ի ցերեկը, 24-ի գիշերը կնվազի 2-3 աստիճանով, այնուհետև նույնքան կբարձրանա:
Դեկտեմբերի 22-ին օրվա երկրորդ կեսին, 23-ի գիշերը  Երևանում սպասվում են տեղումներ, հնարավոր է թույլ ձյուն: 24-26-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:

Общество 10:02 22/12/2014
Во второй половине дня 22 декабря, ночью 23 декабря в большинстве областей Армении, днем в Сюникской области РА и в НКР ожидаются слабые осадки, в основном в виде снега, в горах и на горных перевалах – туман, 23-24 декабря на отдельных участках дорог – гололед. Об этом сообщает Государственная служба по гидрометеорологии и мониторингу МЧС Армении.
В период с 24 по 26 декабря в Армении ожидается погода без осадков. Ветер западный до 2-7 м/с.Температура воздуха днем 23 декабря и ночью 24 декабря понизится на 2-3 градуса, затем повысится на столько же.
В Ереване во второй половине дня 22 декабря и ночью 23 декабря ожидаются осадки, возможен слабый снег. В период с 24 по 26 декабря ожидается погода без осадков.