Նախագահի նստավայրում սահմանամերձ գյուղերի երեխաների համար կազմակերպվել են տոնական միջոցառումներ
Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ ՀՀ Նախագահի նստավայրում այսօր հյուրընկալվել են սահմանամերձ մի շարք գյուղերի՝ Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ, Վահան, Վայոց Ձորի մարզի Խնձորուտ, Բարձրունի, Խաչիկ, Սերս, Արարատի մարզի՝ Երասխ, Տավուշի մարզի Բարեկամավան, Բերդավան, Դովեղ, Բաղանիս գյուղերի երեխաներ և Հայաստանում ապաստան գտած սիրիահայ երեխաները: Այս մասին հայտնում է նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Սահմանամերձ համայնքներից երեխաները մայրաքաղաք են ժամանել մեկ օր առաջ և Նախագահի նստավայրում տոնական միջոցառմանը մասնակցելուց բացի, նրանց համար կազմակերպվել է մշակութային լրացուցիչ ծրագիր՝ այցելություն Հայաստանի պատմության և Հովհաննես Թումանյանի թանգարաններ:
Տոնական միջոցառումները երեխաների համար Նախագահի նստավայրում կշարունակվեն նաև դեկտեմբերի 25-ին. Բաղրամյան 26-ում կհյուրընկալվեն զոհված և հաշմանդամ դարձած ազատամարտիկների, արցախյան ազատամարտի մասնակից վետերանների և զինծառայողների երեխաներն ու թոռնիկները, այդ թվում՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետությունից, ինչպես նաև սահմանափակ կարողություններով (հաշմանդամ) երեխաներ:

Общество 16:12 24/12/2014
По случаю праздников Нового года и Рождества в резиденции президента Армении организовали торжественный прием для детей из ряда приграничных сел РА, а также нашедших приют на исторической родине детей сирийских армян.
Как передает пресс-служба главы государства, дети прибыли в столицу за день до мероприятия, и помимо праздника в президентской резиденции для них была организована специальная культурная программа, в том числе посещение музеев.
Отмечается, что аналогичные праздничные мероприятия в президентской резиденции продолжатся 25 декабря: будет организован прием для детей ветеранов карабахской войны, погибших воинов-освободителей Арцаха, военнослужащих, в том числе и из Нагорно-Карабахской Республики, а также для детей с инвалидностью.