«Դուք ժամանակակից հայ կինոյի ամենաակնառու դեմքերից եք». «Ոսկե ծիրան»-ի հիմնադիրը 60 տարեկան է
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, կինոռեժիսոր Հարություն Խաչատրյանին՝ ծննդյան 60-րդ տարեդարձի կապակցությամբ: Այս մասին հայտնում են նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Դուք ժամանակակից հայ կինոյի ամենաակնառու դեմքերից եք, ում արվեստը վաղուց է արժանացել բարձր գնահատականների՝ թե՛ Հայաստանում, թե՛ արտերկրում: Որպես «Ոսկե ծիրան» կինոփառատոնի հիմնադիր՝ մեծ ավանդ եք ներդրել մեր մշակութային կյանքի աշխուժացման ու հարստացման, ինչպես նաև հայ կինոյի ճանաչման գործում:
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, նոր ստեղծագործական նվաճումներ՝ ի փառս հայ կինոարվեստի»,-ասվվում է ՀՀ Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

Culture 17:33 09/01/2015
Armenian President Serzh Sargsyan sent a congratulatory message to People’s Artist of Armenia, film director Harutyun Khachatryan on his 60th birthday, the presidential press service reported.
“You are one of the most prominent workers of contemporary Armenian cinema whose art has won appreciation in Armenia and abroad. As the founder of the Golden Apricot Film Festival, you made a great contribution to the revival and enrichment of our cultural life and the recognition of Armenian cinema.
I wish you good health and new creative achievements to the glory of Armenian cinematography,” the message says.