Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 18 պատահար
Փետրվարի 6-ից 9-ն ընկած ժամանակահատվածում հանրապետությունում արձանագրված սպանության փորձի 4 և ավազակային հարձակման 1 դեպքերն էլ բացահայտվել են: Ոստիկանությունից տեղեկանում ենք, որ մարմնական վնասվածք հասցնելու 23 դեպքից բացահայտվել է 20-ը, կողոպուտի 2 դեպքից` 1-ը:
Բացահայտվել է գողության` 15, խարդախության` 21, յուրացման` 3, կաշառակերության, խուլիգանության և ապօրինի ծառահատման 1-ական դեպք: Նախկինում կատարված հանցագործություններից բացահայտվել է մարմնական վնասվածք հասցնելու` 3, գողության 6 և խարդախության 1 դեպք:
Անցած 3 օրվա ընթացքում հանրապետությունում արձանագրվել է ճանապարհատրանսպորտային 18 պատահար, ինչի հետևանքով 1 մարդ զոհվել է, 21-ը` ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ:

According to the operations reports of Armenian police, 1 case of banditry and 4 cases of attempted murder were registered in the territory of Armenia from February 6 to February 9, which have all been solved, the press service of Armenian police reported.
Meanwhile, 20 of 23 cases of infliction of bodily damage, as well as 1 of 2 cases of robbery, 1 case of bribery, 15 cases of theft, 1 case of illegal felling of trees, 21 cases of swindling, 1 case of hooliganism and 3 cases of squandering have been solved.
From earlier committed crimes 3 cases of infliction of bodily damage, 1 case of swindling and 6 cases of theft have been solved.
Over the past 3 days, 18 road accidents were registered in the country: 1 person died, 21 people got bodily injuries.