Գազը չի թանկանա, հոսանքը՝ գուցե. «Ժամանակ»
Կառավարությանը մոտ կանգնած «Ժամանակ»-ի աղբյուրը տեղեկացնում է, որ ՀՀ իշխանությունները համաձայնության են եկել ռուսական «Գազպրոմ» ընկերության հետ, որպեսզի Հայաստան մատակարարվող գազի սակագինը սահմանին 189 դոլարի փոխարեն դառնա 165 դոլար: Այս փոփոխությունը հնարավորություն կտա չբարձրացնել բնակչությանը մատակարարվող գազի սակագինը, որը պետք է տեղի ունենար դրամի արժեզրկման արդյունքում:
Սակայն էլեկտրաէներգիայի սակագնի բարձրացման հարցը կրկին առաջին պլան է մղվում «Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերության լուրջ ֆինանսական դժվարությունների պատճառով:

Daily press 10:16 13/03/2015
Citing a source close to the government, Zhamanak reports that the Armenian authorities have reached an agreement with Russia’s Gazprom on reducing the price of gas which is supplied to Armenia to 165 dollars from 189 dollars.
This will enable not to increase the price of gas supplied to the population, expected due to the depreciation of the Armenian dram, the newspaper says.
However, the issue of increasing the electricity prices is again in the forefront due to the serious financial problems of Electric Networks of Armenia, the newspaper concludes.