Իրավունք 13:05 20/03/2015
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է հատուկ պայմաններ կուտակման հնարավորությամբ ավանդների ձևակերպման համար
ՎՏԲ-Հայաստան Բանկն առաջարկում է հատուկ պայմաններ կուտակման հնարավորությամբ ավանդների ձևակերպման համար: Այսուհետ ՎՏԲ-Հայաստան Բանկում ձևակերպելով ժամկետային ավանդներ «ՎՏԲ-Դրամային» կամ «ՎՏԲ-Նպատակային» ՀՀ դրամով` ավանդատուներին անվճար կտրամադրվի Ինտերնետ-բանկինգ ծառայություն: Այս մասին տեղեկացնում է ՎՏԲ-Հայաստան Բանկի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Այդ ծառայության միջոցով առանց տնից կամ գրասենյակից դուրս գալու Հայաստանում և արտերկրում առցանց կարելի է համալրել ավանդները և օգտվել Ինտերնետ-բանկինգի մի շարք այլ առավելություններից` կատարել ներբանկային, միջբանկային ու միջազգային փոխանցումներ, կոմունալ վճարումներ, մարել վարկային պարտավորությունները, ինչպես նաև լրացնել նոր ավանդի բացման ու քարտի ստացման հայտեր, կատարել արտարժույթի փոխարկման անկանխիկ գործառնություններ հաշիվների միջև, ժամանակի խնայման նպատակով ստեղծել շաբլոններ նշված գործարքների համար, հետևել հաշիվների մնացորդին:
Ավանդատուին նաև անվճար տրամադրվում է բազմարժութային հաշիվներով Visa վճարային համակարգի պլաստիկ քարտ:
«ՎՏԲ-Դրամային» ավանդը կարելի է ձևակերպել, սկսած 30 000 դրամից, առավելագունը 17% տարեկան տոկոսադրույքով, իսկ «ՎՏԲ-Նպատակային» ավանդը` սկսած 10 000 դրամից առավելագունը 16,25% տարեկան տոկոսադրույքով:
Ավանդների մասին առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ Բանկի պաշտոնական կայքի www.vtb.am «Ժամկետային ավանդներ» բաժնից:

Экономика 13:11 20/03/2015
Банк ВТБ (Армения) предлагает специальные условия для открытия пополняемых вкладов. Отныне оформляя срочные вклады в драмах РА «ВТБ-Целевой» и «ВТБ-Драмовый» в Банке ВТБ (Армения), вкладчикам бесплатно будет предоставлена услуга Интернет-банкинг.
Согласно релизу, с ее помощью, не выходя из дома или офиса, в Армении и за рубежом в режиме онлайн можно пополнять вклады и пользоваться рядом других преимуществ – осуществлять внутрибанковские, межбанковские и международные переводы, совершать коммунальные платежи, погашать кредитные задолженности, а также заполнять заявки на открытие вклада и получение карты, осуществлять безналичные конверсионные операции между счетами, создавать шаблоны для всех вышеуказанных операций с целью дальнейшей экономии времени и следить за остатками счетов.
«В дополнение вкладчику также бесплатно предоставляется мультивалютная пластиковая карта международной платежной системы Visa.
Вклад „ВТБ-Драмовый” можно открыть, начиная от 30 тыс. драмов с максимальной процентной ставкой 17%, а „ВТБ-Целевой” – начиная от 10 тыс. драмов с максимальной процентной ставкой 16,25%. Подробности о вкладах можно узнать на сайте Банка www.vtb.am в разделе „Срочные вклады”», – говорится в сообщении.