Հասարակություն 09:50 26/03/2015
Իրադրությունն առաջնագծում շարունակում է մնալ լարված: ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայության տեղեկացմամբ, մարտի 25-ին և լույս 26-ի գիշերը հակառակորդը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտել է շուրջ 140 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60, 82 և 120 մմ ականանետերից և ՌՊԳ-7 ու ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 1700 կրակոց:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումների կողմից ձեռնարկված օպերատիվ գործողությունների արդյունքում, հակառակորդի ակտիվությունը կասեցվել է, իսկ վերջինիս կրակակետերը ստանալով ուժեղ հակահարված՝ ճնշվել են:
ՊԲ-ն շարունակում է օպերատիվ-մարտավարական իրադրությունը շփման գծի ողջ երկայնքով պահել վերահսկողության տակ և վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

Общество 10:32 26/03/2015
Обстановка на передовой линии продолжает оставаться напряженной. Как сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР), 25 марта и в ночь на 26 марта на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 140 случаев нарушения Азербайджаном режима перемирия.
Согласно информации, за указанный период передовые подразделения азербайджанских сил из стрелкового оружия разного калибра, а также из 60-мм, 82-мм и 120-мм минометов и гранатометов РПГ-7 и АГС-17 произвели в направлении армянских позиций свыше 1700 выстрелов.
Отмечается также, что в результате предпринятых передовыми подразделениями Армии обороны НКР оперативных действий активность противника была пресечена, огневые точки – подавлены.
Армия обороны НКР продолжает держать под контролем оперативно-тактическую обстановку по всему периметру линии соприкосновения и уверенно нести боевое дежурство.