Հասարակություն 14:25 30/03/2015
«Ապրիլի 24-ի հավաքն անիմաստ եմ համարում, թող 25-ին, 26-ին լիներ»,-այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ ասաց ԱԱԾ պետի նախկին տեղակալ Գուրգեն Եղիազարյանը` անդրադառնալով ապրիլի 24-ին Ժիրայր Սեֆիլյանի կողմից կազմակերպվող ցույցին:
Ընդգծեց, որ սա իր աձնական կարծիքն է:
Հարցին, արդյո՞ք կհաջողվի Սեֆիլյանին «հեռացնել ռեժիմին», Եղիազարյանը չցանկացավ պատասխանել. «Չեմ ցանկանում վատ բան ասել, ի վնաս Սեֆիլյանի և իր ընկերների: Իմ կարծիքն ինձ կպահեմ»:
Նաև ավելացրեց, եթե ուժ կիրառեն ինքը կգնա և կկանգնի Ժիրայր Սեֆիլյանի կողքին:
Խոսելով սահմանային միջադեպերից՝ ԱԱԾ պետի նախկին տեղակալը նշեց, որ նրանք Հայաստանին չեն հարվածում, այլ` ՀԱՊԿ-ին:

Society 18:25 30/03/2015
It is senseless to hold a rally on April 24, 2015 – Armenian Genocide centenary commemoration day, Gurgen Yeghiazaryan, former deputy head of the National Security Service, told reporters on Monday.
The rallies could have been planned for April 25 or 26, Yeghiazaryan said, commenting on the rallies to be held by Zhirayr Sefilyan on April 24.
Yeghiazaryan declined to answer the question on whether, in his view, Sefilyan will be able to overthrow the current government in the country. “I would not want to say anything negative that could harm Sefilyan and his friends. So I will keep my opinion to myself,” he said.