Բրյուսելի քաղաքապետը մեկ րոպե լռությամբ հարգել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը
Բելգիայի մայրաքաղաք Բրյուսելի քաղաքապետ Յուվեն Մայերը քաղաքապետարանի խորհրդի նիստում մեկ րոպե լռությամբ հարգել է Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակը: Այս մասին հաղորդում է բելգիական «RTBF» հեռուստալիքը:
«Հիմա ժամանակն է հարգանքի տուրք մատուցել»,- իր խոսքում նշել է քաղաքապետը` կոչ անելով քաղաքային իշխանությունների մյուս ներկայացուցիչներին ևս իրենց հարգանքի տուրքը մատուցել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
Ինչպես հաղորդվում է` քաղաքապետի այս քայլը խորհրդանշական էր այն բանից հետո, երբ Բելգիայում բանավեճ սկսվեց հիշատակի միջոցառումներից թուրքական ծագումով պատգամավորների բացակայելու հետ կապված:

Политика 17:35 06/05/2015
Бургомистр столицы Бельгии Брюсселя Иван Майер на заседании муниципального совета минутой молчания почтил память жертв Геноцида армян в Османской империи 1915 года. Об этом сообщает сайт телеканала «RTBF».
«Сейчас время воздать дань уважения памяти», – сказал бургомистр, призвав других представителей городских властей воздать дань уважения памяти жертв Геноцида армян.
Отмечается также, что данный шаг бургомистра Брюсселя стал символичным после того, как в стране началась полемика по поводу отсутствия некоторых парламентариев турецкого происхождения на памятных мероприятиях.