«Եվրատեսիլ-2015». «Genealogy»-ին կունենա իր առաջին փորձը (լուսանկարներ)
Հայաստանը «Եվրատեսիլ-2015» երգի միջազգային մրցույթում ներկայացնող «Genealogy» խումբն արդեն Վիեննայում է: Այսօր Երևանի ժամանակով ժամը 14:40-ին տեղի կունենա խմբի առաջին համերգային փորձը: Այս մասին տեղեկանում ենք խմբի ֆեյսբուքյան էջից:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանն «Եվրատեսիլ- 2015» երգի միջազգային մրցույթին այս տարի ներկայանում է նոր ձևավորված «Genealogy» խմբով՝ համախմբելով 1915 թ-ին աշխարհի 5 մայրցամաքներում (Եվրոպա, Ասիա, Ամերիկա, Աֆրիկա, Ավստրալիա) սփռված հայ ժողովրդի նոր սերնդին: Խմբում ծագումով հայ 5 երգիչներ են, ովքեր զուգակցվում են անմոռուկի 5 թերթիկների հետ, իսկ Հայաստանի մասնակիցը համախմբում է թերթիկները: Եվրոպա աշխարհամասը ներկայացնում է ֆրանսահայ ճանաչված երգիչ Եսայի Ալթունյանը, Ամերիկան` Թամար Կապրելյանը, Աֆրիկան` եթովպահայ Վահե Թիլբյանը, Ասիան՝ Ստեֆանի Թոփալյանը, Ավստրալիան՝ օպերային երգչուհի Մերի-Ջին Օ'Դոհերթի Վասմաթզյանը, Հայաստանը՝ Ինգա Արշակյանը: Խումբը երգը կներկայացնեն «Face The Shadow» (թարգմանաբար` Առերեսվի՛ր ստվերին) խորագրի ներքո:
«Եվրատեսիլ- 2015» երգի միջազգային մրցույթը կանցկացվի Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում՝ «Կառուցելով կամուրջներ» նշանաբանի ներքո մայիսի 19-23-ը: Հայաստանը ելույթ է ունենալու առաջին կիսաեզրափակչի ընթացքում՝ մայիսի 19-ին երկրորդ համարի ներքո:

Culture 14:20 11/05/2015
Genealogy, the 2015 Armenian Eurovision representatives, will have their first stage rehearsal today at 2:40pm Yerevan time, according to the group’s Facebook page.
Genealogy will represent Armenia at the 2015 Eurovision Song Contest with their entry Face the Shadow.
Genealogy is "Building Bridges", as the 2015 Eurovision Song Contest slogan says, between the five continents of the world and the Republic of Armenia. The group consists of Essaï Altounian from Europe, Tamar Kaprelian from America, Stephanie Topalian from Asia, Vahe Tilbian from Africa, Mary-Jean O’Doherty Vasmatzian from Australia, and Inga Arshakyan from Armenia. They are united by the blood in their veins, which contains Armenian genetics, and by music as the universal language of the world.
Armenia will compete in the First Semi-final of the 2015 Eurovision Song Contest on 19 May and will perform on position #2 on the night.