«Եվրատեսիլ-2015». «Genealogy»-ին կունենա իր առաջին փորձը (լուսանկարներ)
Հայաստանը «Եվրատեսիլ-2015» երգի միջազգային մրցույթում ներկայացնող «Genealogy» խումբն արդեն Վիեննայում է: Այսօր Երևանի ժամանակով ժամը 14:40-ին տեղի կունենա խմբի առաջին համերգային փորձը: Այս մասին տեղեկանում ենք խմբի ֆեյսբուքյան էջից:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանն «Եվրատեսիլ- 2015» երգի միջազգային մրցույթին այս տարի ներկայանում է նոր ձևավորված «Genealogy» խմբով՝ համախմբելով 1915 թ-ին աշխարհի 5 մայրցամաքներում (Եվրոպա, Ասիա, Ամերիկա, Աֆրիկա, Ավստրալիա) սփռված հայ ժողովրդի նոր սերնդին: Խմբում ծագումով հայ 5 երգիչներ են, ովքեր զուգակցվում են անմոռուկի 5 թերթիկների հետ, իսկ Հայաստանի մասնակիցը համախմբում է թերթիկները: Եվրոպա աշխարհամասը ներկայացնում է ֆրանսահայ ճանաչված երգիչ Եսայի Ալթունյանը, Ամերիկան` Թամար Կապրելյանը, Աֆրիկան` եթովպահայ Վահե Թիլբյանը, Ասիան՝ Ստեֆանի Թոփալյանը, Ավստրալիան՝ օպերային երգչուհի Մերի-Ջին Օ'Դոհերթի Վասմաթզյանը, Հայաստանը՝ Ինգա Արշակյանը: Խումբը երգը կներկայացնեն «Face The Shadow» (թարգմանաբար` Առերեսվի՛ր ստվերին) խորագրի ներքո:
«Եվրատեսիլ- 2015» երգի միջազգային մրցույթը կանցկացվի Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում՝ «Կառուցելով կամուրջներ» նշանաբանի ներքո մայիսի 19-23-ը: Հայաստանը ելույթ է ունենալու առաջին կիսաեզրափակչի ընթացքում՝ մայիսի 19-ին երկրորդ համարի ներքո:

Культура 14:22 11/05/2015
Группа «Genealogy» и армянская делегация вылетели в Вену для участия в международном песенном конкурсе «Евровидение-2015». Об этом сообщается на странице группы в Facebook.
Отметим, в состав группы вошли французский певец армянского происхождения Есаи Алтунян, представляющий Европу; певица Тамар Капрелян, представляющая Америку; представляющий Африку певец Ваге Тилбиян; представительница Азии Стефани Топалян (Stephanie Topalian) из Японии; австралийская оперная певица армянского происхождения Мери-Джин О'Дохерти (Васматзян) (Mary-Jean O'Doherty (Vasmatzian); певица Инга Аршакян из Армении.
Группа «Genealogy» выступит с песней «Face The Shadow» в первом полуфинале, 19 мая, под номером два. Сегодня же группа проведет первую репетицию.
Международный песенный конкурс «Евровидение-2015» пройдет в столице Австрии Вене под девизом «Строя мосты». Второй полуфинал состоится в Вене 21 мая, финал конкурса – там же 23 мая.