ԵՄ-ՀՀ բանակցությունները վերսկսելու մասին նոր փաստաթուղթ է ստորագրվելու. «ՀԺ»
«Հայկական Ժամանակ»-ի դիվանագիտական աղբյուրները հայտնել են, որ Սերժ Սարգսյանը մայիսի 21-22-ին կմասնակցի Ռիգայի ԵՄ-Արևելյան գործընկերության գագաթաժողովին, որի ժամանակ փաստաթուղթ է ստորագրվելու ՀՀ-ԵՄ բանակցությունները վերսկսելու մասին: Տեղեկության պաշտոնական հաստատումը, սակայն, դեռ չկա:
Թերթը հիշեցնում է, որ օրեր առաջ ՀՀ փոխարտգործնախարար Շավարշ Քոչարյանը հայտարարել էր, որ եթե Ս.Սարգսյանի աշխատանքային գրաֆիկը թույլ տա, նա կգնա Ռիգա: Ամեն դեպքում, հրավեր Ս.Սարգսյանին ուղարկվել է:
Թերթի աղբյուրները հայտնում են նաև, որ գագաթաժողովից հետո՝ մայիսի 25-ին, Լատվիայի խորհրդարանում ԱլԳ կոմպոնենտ երկրների ներկայացուցիչների հետ քննարկվելու են գագաթաժողովի արդյունքները: Սույն քննարկումներին հայ խորհրդարանականներ էլ են մասնակցելու:

Daily press 10:26 13/05/2015
Armenian President Serzh Sargsyan will participate in the Eastern Partnership summit in Riga on May 21-22, Haykakan Zhamanak reports, citing diplomatic sources. The summit will adopt a document on the resumption of talks between Armenia and the European Union, the newspaper says, adding that there is no official confirmation to this report yet.
The newspaper also says that representatives of Eastern Partnership countries will discuss the summit results at the Latvian parliament on May 25. Armenian parliamentarians will also participate in that meeting.