Beeline-ը գերազանցել է Հայաստանում սմարթֆոնների վաճառքի սեփական ռեկորդը
Beeline-ը Հայաստանում սմարթֆոնների վաճառքի նոր ռեկորդ է սահմանել: Ապրիլի սկզբին մեկնարկել է Beeline Smart սմարթֆոնների վաճառքի երկրորդ փուլը: Միայն Հյուսիսային պողոտայում գտնվող վաճառքի և սպասարկման գրասենյակում վաճառքների մեկնարկի առաջին րոպեներին իրացվել է հարյուր Beeline Smart սմարթֆոն: Ընդհանուր առմամբ մեկ ամսվա ընթացքում Beeline-ը վաճառել է մոտ 4000 բրենդային սմարթֆոն: Այս մասին հայտնում է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
«Նախորդ տարվա դեկտեմբերին Beeline Smart-ը 3712 վաճառված հեռախոսով և մոտակա մրցակցից երկու անգամ մեծ առավելությամբ Հայաստանում ամենաշատը վաճառված սմարթոֆոնների թվով զբաղեցրեց առաջին հորիզոնականը: Ընդամենը չորս ամիս անց մենք սահմանեցինք նոր ռեկորդ, ինչը միանշանակ խոսում է հեռախոսների վաճառքի շուկայում մեր ճիշտ դիրքավորման մասին և ցույց տալիս, որ Beeline-ի սպասարկումը, սարքավորումները, պարզ և հարմար ծառայությունները գոհացնում են հաճախորդներին», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
«Մատչելի պայմաններով սմարթֆոնների և պլանշետների առաջարկն ընկերության ռազմավարության մի մասն է` ուղղված տվյալների փոխանցումից ստացված եկամտի աճին: Մենք շնորհակալ ենք Հայաստանի մեր բաժանորդներին բարձր գնահատականի և Beeline-ն ընտրելու համար: Ավելին, մենք կշարունակենք ընդլայնել սմարթֆոնների և պլանշետների տեսականին՝ առաջարկելով գնի և որակի լավագույն համադրությունը շուկայում», - նշել է «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբի բջջային սարքավորումների ուղղության ղեկավար Անդրեյ Չուկաևը:
Beeline Smart սմարթֆոնը վաճառվում էր «Սմարթֆոն + 2 ամիս ինտերնետ առանց հետագա պարտավորությունների» հատուկ առաջարկի շրջանակում: Առաջարկը բաժանորդներին հնարավորություն էր տալիս ձեռք բերել սմարթֆոն և ստանալ մինչև 512 Կբ/վ արագությամբ անսահմանափակ Beeline Premium ինտերնետ 2 ամիս ժամկետով ընդամենը 33 900 դրամով։

Экономика 16:39 19/05/2015
Компания Beeline установила новый рекорд продажи смартфонов в Армении. Согласно релизу, в начале апреля стартовала вторая волна продаж смартфона Beeline Smart. Только во флагманском офисе продаж и обслуживания Beeline на Северном проспекте за первые минуты старта продаж было реализовано сто смартфонов Beeline Smart. В общей сложности, за один месяц Beeline продал около 4000 брендированных смартфонов.
«В декабре прошлого года Beeline Smart с 3712 проданными единицами и двойным отрывом от ближайшего конкурента, занял первое место в списке самых продаваемых смартфонов в Армении. Спустя всего четыре месяца мы установили новый рекорд, что, безусловно, говорит о нашем правильном позиционировании на рынке продаж телефонов, о том, что наш сервис, оборудование, простые и удобные услуги нравятся нашим абонентам», – отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
«Предложение в области доступных смартфонов и планшетов - часть стратегии компании по увеличению доходов от передачи данных. Мы благодарны нашим клиентам в Армении за высокую оценку и выбор устройств Beeline. Линейка смартфонов и планшетов будет расширяться, предлагая лучшее соотношение цены и качества на рынке», – отметил руководитель направления мобильных устройств группы «ВымпелКом Лтд» Андрей Чукаев.
Отмечается, что смартфон Beeline Smart продавался в рамках специального предложения «Смартфон плюс два месяца интернета без дополнительных условий». Предложение позволяло абонентам приобрести производительный смартфон и получить 2 месяца безлимитного интернета Beeline Premium со скоростью до 512 Кб/с всего за 33 900 драмов.