«Մեր ապագան կառուցելու ենք հիմնվելով ձեզ վրա». վարչապետը՝ շրջանավարտներին
Հայաստանի հանրակրթական դպրոցներում այսօր հնչում է ավարտական վերջին զանգը: Այդ առիթով վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը Երևանի թիվ 112 փորձարարական ավագ դպրոցում մասնակցել է «Վերջին զանգ» միջոցառմանը:
Կառավարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից հայտնում են, որ վարչապետը շնորհավորել է շրջանավարտներին դպրոցն ավարտելու առթիվ, մաղթել հաջողություններ և կանաչ ճանապարհ:
Կառավարության ղեկավարը շնորհակալություն է հայտնել բոլոր ծնողներին ու մանկավարժներին՝ նման զարգացած սերունդ դաստիարակելու և կրթելու համար: Հովիկ Աբրահամյանի խոսքով՝ կառավարությունն ամեն ինչ անում է, որպեսզի ապագա սերունդներն ստանան որակյալ կրթություն, քանի որ նրանք են մեր պետության հիմնասյունը և զարգացման գրավականը: Կառավարության ղեկավարը կարևորել է կրթական համակարգում շարունակական բարեփոխումները, քանի որ մեր երկրի հաջողության գրավականը կրթված և ապագային միտված սերունդ ունենալն է:
«Մենք մեր ապագան կառուցելու ենք հիմնվելով ձեզ վրա, վստահ եմ, որ միասին ունենալու ենք բազմաթիվ հաջողություններ ու հաղթանակներ»,- նշել է վարչապետը:
Միաժամանակ, Հովիկ Աբրահամյանն ընդգծել է, որ չնայած տարբեր խնդիրներին ու դժվարություններին՝ կառավարությունը ջանքեր չի խնայելու մեր երկրի տնտեսությունը զարգացնելու և ժողովրդի համար բարեկեցիկ կյանք ապահովելու համար:

Armenian PM to school leavers: We rely on you as we are building our future
Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan on Friday visited experimental high school No. 112 in Yerevan to attend the Last Bell event, the government’s press office reports.
Congratulating the school leavers on graduation, the Premier wished them every success in their future activities. The Prime Minister thanked the parents and teachers for bringing up and nurturing such a civilized and well-educated generation.
Mr Abrahamyan said the government is doing everything to provide quality education for the future generations, because they are the state’s pillar and the pledge for sustainable development. The Premier stressed the importance of continued reforms in the system of education, since a well-educated and future-minded generation is the key to nationwide success.
“We rely on you as we are building our future. I am confident that together we will have a lot of success and victories,” Hovik Abrahamyan said and went on to assure that irrespective of any challenges and difficulties, the government will spare no effort to develop the country’s economy and make the people’s life better.