Առողջություն 10:25 25/05/2015
Պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը կիրակի այցելել է կենտրոնական հոսպիտալ: Նրան ուղեկցել են ԳՇ պետի առաջին տեղակալ, գեներալ-լեյտենանտ Է.Ապրիամովը, աշխատակազմի ղեկավար Գ.Հայրապետյանը և բուժ վարչության պետ գնդապետ Կ.Խաչատրյանը:
ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանի փոխանցմամբ, նախարար Սեյրան Օհանյանը նախ այցելել է հիվանդ զինծառայողներին, մանրամասն ծանոթացել նրանց առողջական վիճակին, հանդիպել և զրուցել նրանցից շատերի ծնողների հետ:
Այնուհետև նախարարը բժիշկների հետ առանձին խորհրդակցություն է անցկացրել, տվել համապատասխան հանձնարարականներ:
Իսկ վերջում պաշտպանության նախարար Սեյրան Օհանյանը պարգևատրել է զինծառայողների կյանքի փրկության և բուժման հարցերում առավել աչքի ընկած մի քանի բժիշկների:

Society 10:57 25/05/2015
Armenian Defense Minister Seyran Ohanyan visited the Central Military Hospital on Sunday. He was accompanied by First Deputy Chief of General Staff of Armenian Armed Forces Lieutenant General Enrico Apriamov, Chief of Staff G. Hayrapetyan, and head of Medical Department of Armed Forces Colonel K. Khachatryan.
According to Defense Ministry spokesman Artsrun Hovhannisyan, Mr Ohanyan visited the soldiers being treated at the hospital, inquired about their health, and talked to some of their parents.
Further, the Minister conducted a consultation with the doctors and gave respective instructions.
At the end of the visit, Seyran Ohanyan presented awards to several doctors for their significant contribution in the soldiers’ treatment and saving their lives.