Հասարակություն 11:15 01/06/2015
Արցախի նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ.
«Սիրելի երեխաներ,
Թանկագին ծնողներ,
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների և անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առթիվ:
Երեխաները մեր կյանքի ուրախությունն են և իմաստը, հետևաբար նրանց առօրյան ավելի ապահով ու բարեկեցիկ դարձնելը յուրաքանչյուր ծնողի գերագույն նպատակն է: Այդպես է նաև պետության պարագայում: Մեր երկրում ամեն տարի իրականացվում են տարբեր ծրագրեր` ուղղված մատաղ սերնդի առողջության պահպանմանը, ուսման որակի բարձրացմանը, երեխաների հանգստի կազմակերպմանը, նրանց բազմակողմանի զարգացման ապահովմանը: Տարեցտարի ավելանում է նոր ու հարմարավետ, ժամանակակից պայմաններին համապատասխանող դպրոցների ու մանկապարտեզների, հիվանդանոցների և խաղահրապարակների թիվը: Այդ աշխատանքները կլինեն շարունակական` մեծապես նպաստելով Արցախի երեխաների խնդիրների լուծման, մեր ժողովրդի պայծառ ու հուսալի ապագայի կերտման գործին:
Այս հրաշալի տոնի կապակցությամբ մեկ անգամ ևս շնորհավորում եմ բոլոր փոքրիկ արցախցիներին և մաղթում նրանց խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք: Եղեք միշտ ուրախ ու երջանիկ, և թող ձեր ամեն մի քայլը պսակվի հաջողությամբ»:

Society 11:20 01/06/2015
Artsakh Republic President Bako Sahakyan issued a congratulatory address on the occasion of the International Children’s Day.
“Beloved children,
Dear parents,
On behalf of the Artsakh Republic authorities and myself personally I cordially congratulate you on the International Children’s Day.
Children are the joy and light of our life, consequently, safeguarding their everyday life and making it more prosperous is the sacred duty of each parent. The same is true for the state. Every year different programs aimed at guaranteeing healthcare for the younger generations, raising the quality of education, organizing children's leisure, securing their comprehensive development are being implemented in our country.
From year to year, the number of new and convenient schools and kindergartens, hospitals and playing grounds corresponding to modern standards is steadily increasing. These activities will be of continuous nature contributing substantially to the resolution of issues concerning children in Artsakh, forging a bright and secure future for our people.
I congratulate all the little citizens of Artsakh on this magnificent holiday once again and wish them peace, good health and all the best. Be always happy and cheerful, and let each your step be crowned with success!”