Օրվա մամուլ 09:25 04/06/2015
«168 ժամ»-ը գրում է. «Վաղուց շրջանառվող լուրերն այն մասին, որ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանին պատկանող ընկերություններից մեկը վիսկի է արտադրում, հաստատվում են։ Yerevan City սուպերմարկետների ցանցում սկսել են վաճառվել MacAlex խոսուն անվանումը կրող խմիչքներ, որոնց պիտակի վրա գրված է՝ վիսկի։
Այսինքն, Ս.Ալեքսանյանը վիսկին ոչ միայն արտահանում է Իրաք, ինչպես խոսվում էր, այլ որոշել է այն համտեսելու հնարավորություն ընձեռել նաև հայ սպառողներին։ Ընդ որում, բավականին էժան գնով՝ 1 լիտրանոց շիշը՝ 2300 դրամ։
«Հայկական վիսկիի» ծնունդը ֆիքսել է նաև պաշտոնական վիճակագրությունը։ ԱՎԾ տվյալների համաձայն՝ այս տարվա հունվար-ապրիլին արտադրվել է 187.2 հազար լիտր վիսկի»։

Daily press 11:41 04/06/2015
One of the companies belonging to Armenian MP Samvel Alexanyan is producing whiskey, 168 Hours reports.
Alcoholic drinks, expressively named MacAlex and labeled as “whiskey,” are sold in his Yerevan City supermarket chain. That is, Alexanyan not only exports whiskey to Iraq, as was reported earlier, but also decided to give Armenian consumers an opportunity to taste it. The price is quite affordable – a one-liter bottle costs 2,300 drams.
Official statistics also recorded the emergence of “Armenian whiskey.” According to the National Statistical Service, 187.2 thousand liters of whiskey was produced in January-April 2015.