Օրվա մամուլ 09:25 04/06/2015
«168 ժամ»-ը գրում է. «Վաղուց շրջանառվող լուրերն այն մասին, որ ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանին պատկանող ընկերություններից մեկը վիսկի է արտադրում, հաստատվում են։ Yerevan City սուպերմարկետների ցանցում սկսել են վաճառվել MacAlex խոսուն անվանումը կրող խմիչքներ, որոնց պիտակի վրա գրված է՝ վիսկի։
Այսինքն, Ս.Ալեքսանյանը վիսկին ոչ միայն արտահանում է Իրաք, ինչպես խոսվում էր, այլ որոշել է այն համտեսելու հնարավորություն ընձեռել նաև հայ սպառողներին։ Ընդ որում, բավականին էժան գնով՝ 1 լիտրանոց շիշը՝ 2300 դրամ։
«Հայկական վիսկիի» ծնունդը ֆիքսել է նաև պաշտոնական վիճակագրությունը։ ԱՎԾ տվյալների համաձայն՝ այս տարվա հունվար-ապրիլին արտադրվել է 187.2 հազար լիտր վիսկի»։

«168 часов»: Самвел Алексанян начал производить виски MacAlex
Газета «168 часов» пишет, что одна из компаний депутата парламента Армении Самвела Алексаняна занимается производством виски. В принадлежащей ему сети супермаркетов Yerevan City начали продавать напитки с красноречивым названием MacAlex, на этикетке которых написано виски. То есть, С.Алексанян не только экспортирует виски в Ирак, как сообщалось, но и решил предоставить возможность попробовать вкус новой продукции также армянским потребителям. При этом за весьма приемлемую цену – литровая бутылка стоит 2300 драмов.
Появление «армянского виски» зафиксировала также официальная статистика. По данным национальной статистической службы, в январе-апреле этого года было произведено 187.2 тыс литров виски.