2 օրից հույս ունենք հաղթանակ նշել. Պալաչ
Հունիսի 7-ին Աբովյանում կայանալիք քաղաքապետի արտահերթ ընտրությունների նախընտրական քարոզարշավը ինքնաառաջադրված թեկնածու Արթուր Գեղամի Հարությունյանը, որն առավել հայտնի է Պալաչ մականունով, նախընտրական շրջանը նորմալ է գնահատում, «խանգարողներ չկան»:
«Ես ոչ մեկի դեմ չեմ պայքարում, ես ընդամենը մասնակցում եմ քաղաքապետի ընտրությունների և երկու օրից հույս ունենք հաղթանակ նշել», -Panorama.am-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Արթուր Հարությունյանը:
Նշենք, որ քաղաքապետի արտահերթ ընտրություններում առաջադրվել է 5 թեկնածու` Վահագն Գևորգյանը, որին սատարում է Հանրապետական, «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունները և Գագիկ Ծառուկյանը, Էդվին Թադևոսյանը, Աբովյանի նախկին քաղաքապետ Կարապետ Իսրայելյանը և 2 Արթուր Հարությունյան, որոնք նույն հայրանունն ունեն: Նրանց պարագայում քվեաթերթիկի վրա նշվելու է ծննդյան տարեթիվը, օրն ու ամիսը:
Հարցին, թե չի՞ նեղվում այն փաստից, որ երկու քաղաքական ուժեր` ՀՀԿ-ն ու ԲՀԿ-ն, ինչպես նաև գործարար պատգամավոր Գագիկ Ծառուկյանը հայտարարել են, որ պաշտպանելու են նրա մրցակից Վահագն Գևորգյանին, Հարությունյանը բացասական պատասխան տվեց. «Ընդհանրապես չեմ նեղվում, ընդհակառակը, դա ինձ օգնում է, որ ես ավելի լավ հաղթեմ»:
Պալաչն ասաց, որ իր նախընտրական շտաբը «շատ լավ է աշխատել», իր անուն-ազգանուն-հայրանունով երկրորդ թեկնածուն իր համար խոչընդոտներ չի ստեղծի, և մարդիկ տեղյակ են` ինչպես նշել քվեաթերթիկի վրա:
«Այն մարդիկ, ովքեր ուզում են ինձ ձայն տալ, հաստատ չեն սխալվի: Այնպես որ նորմալ է», -հավելեց թեկնածուն:
Նախընտրական քարոզարշավի ընթացքում ի՞նչ է պարզել Հարությունյանը, ի՞նչ խնդիրներ ունի աբովյանցին, թեկնածուն պատասխանեց. «Աբովյանցու խնդիրները շատ ու շատ են, մի խնդիր չի, որ հիմա ես ձեզ ասեմ: Ոտքից գլուխ խնդիր է: Մենք գալիս ենք աշխատենք մեր թիմով, որպեսզի մեր բնակչի խնդիրները հոգանք»:
Դիտարկմանը, թե թվում է, թե Գագիկ Ծառուկյանը լուծում է աբովյանցիների խնդիրները, բացում աշխատատեղեր, բայց թեկնածուն ասում է, թե «ոտքից գլուխ խնդր է», Հարությունյանն արձագանքեց. «Ես այս քաղաքում եմ ապրում, դուք այս քաղաքում չեք ապրում: Դուք չեք կարող այդպիսի բան ասել, իսկ ես կարող եմ նման բան ասել: Նման բան չկա, որ Գագիկ Ծառուկյանը այս քաղաքի խնդիրները լուծի: Հարցազրույց արեք պատահական մարդկանց հետ և կիմանաք` օգնե՞լ է այս քաղաքին, թե՞ ոչ»:

Гагик Царукян вовсе не решает проблем города Абовян. Разоблачения кандидата в мэры А. Арутюняна по прозвищу «Палач»
В воскресенье, 7 июня, состоятся внеочередные выборы мэра города Абовян в Котайкской области Армении.
Отметим, что на заседании правительства Армении 30 апреля были досрочно прекращены полномочия мэра Абовяна Карапета Гулояна, ранее назначенного на пост губернатора Котайкской области РА. Напомним, он является зятем бывшего лидера одной из крупнейших политических сил в стране – партии «Процветающая Армения» (ППА) – Гагика Царукяна. Предвыборная кампания ко внеочередным выборам градоначальника в Абовяне стартовала 26 мая и завершается сегодня, 5 июня. В выборах участвуют 5 кандидатов: Ваагн Геворкян (поддерживаемый правящей Республиканской партией Армении, ППА и Гагиком Царукяном), Эдвин Торосян, бывший мэр Абовяна Карапет Исраелян и двое претендентов-однофамильцев с одинаковыми именами и отчествами – поэтому в избирательном бюллетене перед кандидатами с данными Артур Гегамович Арутюнян будет указана также дата рождения.
Кандидат в мэры Абовяна – предприниматель Артур Арутюнян, более известный как «Палач», – в интервью Panorama.am оценил предвыборную кампанию как «нормальную».
«Мешающих не было», – заявил самовыдвиженец, добавив, что лично он борется за пост градоначальника, а не ведет борьбу с тем или иным соперником. «Надеемся через два дня праздновать победу», – добавил он.
Он заверил, что нисколько не обижен в связи с поддержкой, которую оказывают его сопернику Ваагну Геворкяну, поскольку это обстоятельство сделает его победу лучше. А соперник-однофамилец, по его словам, и вовсе не создает для него никаких препятствий: штаб работал хорошо, и его избиратели в курсе того, как правильно голосовать.
А. Арутюнян отметил, что проблем у жителей Абовяна так много, что он не сможет сразу все перечислить, они «с головы до пят в проблемах», и он со своей командой намерен дать этим проблемам решение в случае победы.
На замечание корреспондента, что у общественности сложилось впечатление, будто Гагик Царукян решает все проблемы абовянцев, А. Арутюнян ответил: «Я живу в этом городе, не вы, и вы не можете такого утверждать. Ничего подобного нет, чтобы Гагик Царукян решал все проблемы этого города. Проведите интервью с случайными прохожими и узнаете, помог он этому городу или нет».