Հասարակություն 09:43 25/06/2015
Բաղրամյան պողոտայում ընդդեմ էլեկտրաէներգիայի թանկացման բողոքի ակցիան շարունակվում է: ԱԺ պատգամավոր Թևան Պողոսյանն, ով ողջ գիշերն անցկացրել է ցուցարարների կողքին, տեղեկացրեց, որ շուրջ 700 մարդ է գիշերել Բաղրամյան պողոտայում, գիշերը խաղաղ է անցել:
«Ուրախ եմ, որ շատ խաղաղ էր, հանդարտ, երիտասարդությունը իսկապես ոգեշնչված իր նպատակն է տանում առաջ։ Կարողացել են իսկապես այնպես անել, որ մեծ քանակով մարդիկ են ներգրավված, մասնակցում են, և պետք է ուրախությամբ նշեմ, որ համեմատած անցած գիշերվա, որ նույնպես այստեղ էինք, մոտ 700 հոգի մարդ դեռ մնացել է և իսկապես կարելի է վստահել, վստահ լինել, որ որևէ մեկը չի պատրաստվում հետ կանգնել իր պահանջից, և հուսով եմ, որ կառավարությունը լուրջ կվերաբերվի երիտասարդների պահանջներին և կյանքի կկոչենք»,-ասաց պատգամավորը։
Թ. Պողոսյան նշեց, որ սադրանքի մի քանի դեպքեր եղել, որոնք որևէ լուրջ հետևանքներ չեն ունեցել. «Մի քանի դեպքեր կային, որոնք չի կարելի կոչել լուրջ սադրանք, մարդիկ փորձել են հրահրել: Միգուցե նյարդերը չեն դիմանում, միգուցե իսկապես կան հատուկ սադրիչներ, որոնք փորձում են սև բիծ բերել այս խաղաղ միջոցառմանը, բայց այնուամենայնիվ, և՛ կամզակերպիչները, և՛ոստիկանները և՛ մենք փորձեցինք ամեն ինչ անել, որ նմանատիպ դեպքերն արագ կանխվեն և չկրկնվեն»։

Теван Погосян: Ночь на проспекте Баграмяна в Ереване прошла мирно
На проспекте Баграмяна в Ереване продолжается акция против повышения тарифов на электроэнергию в Армении. Депутат парламента Армении Теван Погосян, который всю минувшую ночь находился рядом с демонстрантами, сообщил, что ночь прошла мирно, на проспекте оставались порядка 700 человек.
«Рад, что все прошло мирно, спокойно. Молодежь продолжает свою борьбу. Они смогли обеспечить вовлеченность большого количества людей», – сказал парламентарий, добавив: «Можно действительно быть уверенным, что они не откажутся своей борьбы. И я надеюсь, что правительство отнесется серьезно к требованиям активистов, и эти требования будут выполнены».
При этом Т.Погосян отметил, что было зафиксировано несколько попыток устроить провокации, однако они не привели к серьезным последствиям. «Было несколько попыток, которые нельзя назвать серьезными провокациями. Люди пытались спровоцировать. Возможно, сдают нервы, возможно, действительно есть специальные провокаторы, которые пытаются бросить тень на это мирное мероприятие. Но, тем не менее, и организаторы, и полиция, и мы попытались сделать все возможное для того, чтобы не допустить повтора подобных инцидентов», – сказал он.